Müller: ws. noszenia maseczek głosy ekspertów rządowych są podzielone

Autor: DK • Źródło: PAP29 kwietnia 2021 09:45

Ws. zniesienia obowiązku noszenia maseczek zastosowaliśmy bezpieczną formułę, która zmniejsza ryzyko wzrostu liczby zakażeń - podkreślił rzecznik rządu Piotr Müller.

Müller: ws. noszenia maseczek głosy ekspertów rządowych są podzielone
Na zdj. rzecznik rządu Piotr Müller
  • 15 maja warunkowo zostanie zniesiony obowiązek noszenia maseczek na otwartej przestrzeni 
  • W Radzie Medycznej przy premierze są również osoby, które uważają, że ten obowiązek powinien zostać dłużej
  • W zamkniętych pomieszczeniach, takich jak pojazdy komunikacji publicznej czy sklepy, takie obowiązek nadal będzie

Od 15 maja rząd planuje zniesienie obowiązku noszenia maseczek na otwartej przestrzeni (przy zachowaniu dystansu 1,5 m), jeśli poniżej 15 spadnie wskaźnik zakażeń na 100 tys. osób. Bez zmian pozostanie obowiązek zakrywania maseczką nosa i ust w pomieszczeniach.

Müller był pytany w internetowej części rozmowy w Radiu ZET o głosy z Rady Medycznej, że wcześniej można znieść obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

"Bezpieczna formuła"

Rzecznik rządu odparł, że w Radzie Medycznej są również osoby, które uważają, że ten obowiązek powinien zostać z nami dłużej.

- Te głosy są podzielone. My zastosowaliśmy wskaźnik taki, że z jednej strony jest data, ale z drugiej wskaźnik zachorowań. I to jest bezpieczna formuła, która zmniejsza ryzyko, że ze względu na uchylenie tego obowiązku, może dojść do zwiększenia liczby zakażeń - mówił rzecznik rządu.

Zaznaczył, że w zamkniętych pomieszczeniach, "takich miejscach jak pojazdy komunikacji publicznej, sklepy i w takich miejscach, gdzie faktycznie jest więcej osób ten obowiązek noszenia maseczek będzie nadal, przez jakiś czas przynajmniej, obowiązywał".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum