Łukaszenka krytycznie o projekcie polskiego resortu zdrowia

Autor: Rzeczpospolita/Rynek Zdrowia • • 30 października 2019 20:20

Prezydent Białorusi skomentował plany polskiego ministerstwa zdrowia w sprawie zatrudnienia lekarzy z zagranicy - donosi "Rzeczpospolita".

Łukaszenka krytycznie o projekcie polskiego resortu zdrowia
Fot. archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

Kilka dni temu Polskie Radio poinformowało, że resort zdrowia przygotowuje projekt ustawy, która ułatwi zatrudnienie w polskich szpitalach lekarzy z zagranicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. Chodzi o zniesienie skomplikowanego obowiązku nostryfikowania dyplomu przez zagranicznych lekarzy. Według nowej ustawy mieliby jedynie zdać egzamin, przeprowadzony przez placówkę służby zdrowia.

- Często się mówi, że Białoruś powinna się wzorować na Polsce. Jeżeli państwo tak dobrze się rozwija, to dlaczego są zainteresowani specjalistami z Białorusi, z "dyktatury"? Jeżeli dobrze się rozwijacie, proszę bardzo, nakarmcie własnych lekarzy i niech leczą waszych ludzi - oświadczył w środę (30 października) prezydent Białorusi Aleksandr Łukaszenka, cytowany przez rządową agencję BiełTA.

Rządzący od ponad ćwierćwiecza prezydent Białorusi zapowiedział, że będzie "podejmował działania" by "zatrzymać specjalistów".

Więcej: rp.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum