Łukasz Reczek został nowym prezesem Młodych Lekarzy Rodzinnych

Autor: oprac. PG • Źródło: Rynek Zdrowia07 grudnia 2021 08:05

Łukasz Reczek został wybrany nowym prezesem Młodych Lekarzy Rodzinnych. Jest to polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement.

Łukasz Reczek, nowy prezes Młodych Lekarzy Rodzinnych Foto: Twitter
  • 4 grudnia został wybrany nowy Zarząd Główny Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.
  • Prezesem Zarządu Głównego wybrana została Agnieszka Jankowska-Zduńczyk.
  • Prezesem Młodych Lekarzy Rodzinnych, które działa w ramach Kolegium Lekarzy Rodzinnych został Łukasz Reczek 

Nowy prezes Młodych Lekarzy Rodzinnych 

Jak informują Młodzie Lekarze na TT  Łukasz Reczek jest rezydentem medycyny rodzinnej z Krakowa. Jego zainteresowania to profilaktyka i promocja zdrowa. Nowy prezes pasjonuje się też podróżami oraz historią sztuki. 

Kim są Młodzi Lekarze Rodzinni? To grupa lekarzy w trakcie specjalizacji lub tuż po specjalizacji z zakresu medycyny rodzinnej, powstałą przy Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce. Jak informują medycy jest to polski oddział międzynarodowego stowarzyszenia młodych lekarzy rodzinnych Vasco da Gama Movement.

"Grupa powstała by stwarzać możliwość realizacji naszych potrzeb związanych z rozwojem zawodowym zarówno w trakcie jak i po zakończeniu szkolenia specjalizacyjnego" - piszą młodzi medycy. 

Kolegium Lekarzy Rodzinnych ma nowy zarząd

Lekarze rodzinni alarmują: pacjenci nie chcą się testować. "Propozycja testu? Jest nagłe ozdrowienie"

Kolegium Lekarzy Rodzinnych - działania 

Kolegium Lekarzy Rodzinnych przedstawia się jako "profesjonalne i naukowe towarzystwo lekarzy rodzinnych". Jak piszą medycy, organizacja chce bezproblemowego dostępu nie tylko samej opieki zdrowotnej, ale opieki zdrowotnej na wysokim poziomie. Dąży do upowszechnienia samodzielnego wyboru lekarza rodzinnego przez pacjenta.

KRL "działa na rzecz budowy i rozwoju systemu ochrony zdrowia wysokiej jakości, służącego zdrowiu, godności i dobremu samopoczuciu wszystkich ludzi" - czytamy na stronie organizacji. Rozwija obraną specjalizację poprzez kształcenie lekarzy rodzinnych na każdym etapie edukacji medycznej i wspieranie rozwoju badań naukowych w medycynie rodzinnej. Rozpowszechnia wiedzę o medycynie rodzinnej i służy wsparciem członkom organizacji w codziennej praktyce lekarza rodzinnego.

Praca KLR ma ponadto na celu doprowadzenie do sytuacji, "w której każdy obywatel i jego rodzina znajdować się będą pod opieką kompetentnego lekarza rodzinnego".

Rewolucja w przychodniach nadal raczkuje. Lekarze POZ: Narzucono nam nierealne zadania

 

 

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum