×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Łukasz Gibała: Twój Ruch poprze wniosek o odwołanie ministra Arłukowicza

Autor: PAP/Rynek Zdrowia10 grudnia 2013 21:06

Na wtorkowym (10 grudnia) posiedzeniu klubu Twojego Ruchu zapadła decyzja, że posłowie tej formacji poprą zapowiadany przez PiS wniosek o wotum nieufności wobec ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza - powiedział PAP Łukasz Gibała.

Łukasz Gibała: Twój Ruch poprze wniosek o odwołanie ministra Arłukowicza
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Jak mówił polityk, mimo że wniosek PiS w sprawie Arłukowicza jest motywowany politycznie, to Twój Ruch krytycznie ocenia całość funkcjonowania ochrony zdrowia w Polsce.

- Uważamy, że kolejki do specjalistów są zbyt długie i nic się nie poprawia, leki są zbyt drogie i nic się nie poprawia, mimo że nakłady na ochronę zdrowia rosną - argumentował poseł.

Według niego Arłukowicz jako minister zdrowia nie zasługuje na zaufanie.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek, że jego partia złoży wniosek o wotum nieufności wobec Arłukowicza. To reakcja na zapowiedź ministra zdrowia, że resort pracuje nad założeniami do projektu ustawy o systemie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych - szczegóły rozwiązań mają zostać przedstawione w przyszłym roku.

Arłukowicz zapewnił we wtorek, że wprowadzenie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych nie utrudni dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej. Żaden pacjent nie będzie wykluczony - mówił minister.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze