Lubuskie: samorząd powołał zespół odpowiedzialny za organizację lecznictwa psychiatrycznego

Autor: UMWL, DMX/Rynek Zdrowia • • 25 stycznia 2012 15:56

Urząd marszałkowski chce skoordynować realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w województwie lubuskim.

Aby dokonać racjonalnej alokacji dużych zasobów lecznictwa psychiatrycznego, w stosunku do potrzeb lecznictwa ambulatoryjnego i stacjonarnego, należy wypracować wspólną koncepcję zabezpieczenia psychiatrycznych świadczeń zdrowotnych - czytamy w komunikacie Urządu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego.

W tym celu zarząd województwa powołał zespół koordynujący realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w województwie lubuskim. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie się 26 stycznia.

Do jego zadań będzie należeć między innymi "analizowanie potrzeb zdrowotnych w zakresie zdrowia psychospołecznego, zarówno w odniesieniu do osób dorosłych jak i dzieci i młodzieży pod kątem tworzenia i prowadzenia zakładów psychiatrycznej opieki zdrowotnej zgodnie z potrzebami wynikającymi, w szczególności z liczby i struktury społecznej ludności województwa".

Samorząd chce także, aby zespół koordynował działania wynikające z rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 28 grudnia 2010 r. w sprawie Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz zajął się organizacją wdrażania Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego w województwie lubuskim w latach 2011-2015.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum