Lubuskie: konsultacje Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020

Autor: ABC a Wolters Kluwer business/Rynek Zdrowia • • 28 lutego 2014 18:10

W trakcie konsultacji dotyczących Lubuskiej Strategii Ochrony Zdrowia na lata 2014-2020, które przeprowadził zarząd województwa lubuskiego, swoje uwagi zgłosiło 36 osób i instytucji - w sumie odnotowano do projektu 215 uwag i wniosków.

Uczestnicy konsultacji najczęściej odnosili się do kwestii związanych z opieką medyczną nad dziećmi w województwie lubuskim oraz analizą struktury zachorowań wśród dzieci, a także planów zwianych z powstaniem Wielospecjalistycznego Centrum Pediatrii w Zielonej Górze.

Duże zainteresowanie wzbudziła sprawa utworzenia Ośrodka Radioterapii w Wielospecjalistycznym Szpital Wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. Spółka z o.o. (docelowo jako części Gorzowskiego Centrum Onkologii). Wnioski w tym zakresie dotyczyły wskazania lub zmiany źródła finansowania inwestycji.

Innym ważnym problemem poruszanym podczas konsultacji był deficyt kadry medycznej w województwie lubuskim. Poruszono także kwestię utworzenia wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Wnioski dotyczyły także kontraktowania świadczeń medycznych przez Lubuski Oddział Wojewódzki NFZ, opieki psychiatrycznej, rozwoju geriatrii oraz dostępności do programów profilaktycznych.

Więcej: www.zdrowie.abc.com.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum