Lubuskie: dwadzieścia szpitali z regionu w sieci

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 27 czerwca 2017 11:27

Dziś do sieci szpitali w województwie lubuskim kwalifikuje się 20 lecznic. Jak zaznacza Piotr Bromber, p. o. dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ, sieć oznacza dla szpitali stabilność i bezpieczeństwo finansowe. Dla pacjenta zaś kompleksową opiekę na oddziałach i w poradniach szpitalnych.

Lubuskie: dwadzieścia szpitali z regionu w sieci
Fot. SPZOZ Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze (zdjęcie ilustracyjne)

Pełny wykaz szpitali z woj. lubuskiego, które wejdą do tzw. sieci, lubuski NFZ opublikuje we wtorek. Obecnie 11 szpitali zakwalifikowanych jest na poziomie pierwszym, dwa na poziomie drugim, cztery na trzecim, jest też jeden szpital pulmonologiczny oraz dwa ogólnopolskie.

Szpitale, które wejdą do sieci będą funkcjonować w tej strukturze od 1 października br. do 30 czerwca 2021 r. - Celem tzw. sieci jest zapewnienie kompleksowej opieki na oddziałach szpitalnych, w szpitalnych poradniach specjalistycznych i rehabilitacji. Do tego dochodzą świadczenia w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - opisuje szef LOW NFZ.

Lecznice, które znajdą się w sieci, mają zyskać stabilność i bezpieczeństwo finansowe,  a z punktu widzenia pacjenta, ważna będzie dostępność do poradni specjalistycznych przy szpitalach. Ta ma przynieść poprawę.

Pozostałe placówki, które do sieci nie trafią, będą brały udział w rozpisanych przez NFZ konkursach lub rokowaniach na pozostałe świadczenia opieki zdrowotnej.

Więcej: zielonagora.wyborcza.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum