Lubuski oddział NFZ ma nowego p.o. dyrektora. Kto zastąpił Piotra Brombera?

Autor: oprac. KM • Źródło: NFZ, Rynek Zdrowia16 września 2021 10:20

Minister zdrowia Adam Niedzielski powołał na p.o. dyrektora Lubuskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Ewę Skrbeńską. Zastąpiła Piotra Brombera, który został wiceministrem zdrowia

Narodowy Fundusz Zdrowia, fot. Piotr Waniorek
  • Lubuski oddział NFZ ma nowego dyrektora. Została nim Ewa Skrbeńska
  • Wcześniej Skrbeńska była zastępcą dyrektora ds. medycznych w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ
  • Poprzedni dyrektor Oddziału, Piotr Bromber, przeszedł do resortu zdrowia i objął stanowisko podsekretarza stanu

Ewa Skrbeńska - nowy dyrektor lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia

Do 14 września Ewa Skrbeńska była zastępcą dyrektora ds. medycznych w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim NFZ. Na mocy decyzji szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego pełni teraz dodatkowo obowiązki dyrektora oddziału. Przejęła to stanowisko po Piotrze Bromberze, który został mianowany wiceministrem zdrowia.

Nowa dyrektor lubuskiego NFZ ukończyła Akademię Medyczną w Poznaniu, a także studia podyplomowe z zakresu zarządzania i ochrony danych na Uniwersytecie Ekonomicznym w tym samym mieście.

W latach 1999-2003 była pracownikiem Wielkopolskiej Regionalnej Kasy Chorych. W latach 2004-2016 pracowała jako pełnomocnik ds. zarządzania jakością w SP ZOZ w Środzie Wielkopolskiej, a od 2016 do 2020 roku kierowała działem monitorowania jakości i ochrony danych osobowych w Szpitalu Miejskim im. Franciszka Raszei w Poznaniu.

1 kwietnia 2020 r. Skrbeńska została zastępcą dyrektora ds. medycznych w Lubuskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia.

Poprzedni dyrektor lubuskiego NFZ i nowy wiceminister zdrowia. Kim jest Piotr Bromber?

W czasie, kiedy protest medyków osiągnął swój punkt kulminacyjny - powstało tzw. białe miasteczko - Piotr Bromber został podsekretarzem stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Piotr Bromber jest członkiem Komitetu Społecznego Rady Ministrów. Inicjuje, koordynuje i nadzoruje wykonywanie zadań przez Departament Dialogu Społecznego oraz Departament Rozwoju Kadr Medycznych. 

Nadzoruje ponadto działalność jednostek organizacyjnych podległych lub nadzorowanych, w tym Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi oraz Domu Lekarza Seniora im. dra Kazimierza Fritza w Warszawie.

Więcej o Piotrze Bromberze: Piotr Bromber. To on ma zdusić protest medyków. Co mówi wiceminister od dialogu?

Bromber: nie wykluczam wizyty w Białym Miasteczku

Strajk medyków i białe miasteczko. To dzieje się teraz w Warszawie: Białe Miasteczko i protest medyków. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy kontra rząd NA ŻYWO

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum