Lubnauer w Sejmie: Oskarżam Was o 170 tys. dodatkowych, nadmiarowych zgonów

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia01 grudnia 2021 11:47

Oskarżam Was, że jesteście tchórzami, którzy boją się małej, ale agresyjnej grupy antyszczepionkowców i nie podejmują żadnych działań. Oskarżam Was o 170 tys. dodatkowych, nadmiarowych zgonów – mówił Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej, 1 grudnia w Sejmie.

Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej Fot. Shutterstock
  • 1 grudnia w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił informację dotyczącą aktualnej sytuacji pandemicznej
  • Po wystąpieniu wiceministra na mównicę weszła m.in. Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej. - . Oskarżam Was, że jesteście tchórzami, którzy boją się małej, ale agresyjnej grupy antyszczepionkowców i nie podejmują żadnych działań – powiedziała
  • Posłanka oskarżyła również rząd o 170 tys. nadmiarowych zgonów i tragedię wielu rodzin. - Wychodzicie z założenia, że jak dostaniecie kolejne łóżka to coś się załatwi? Nie, będą potrzebne kolejne cmentarze – dodała kończąc swoje mocne wystąpienie.

Sprawdź: Koronawirus. 1 grudnia. Rekord zakażeń i zgonów. Tragiczny raport z Ministerstwa Zdrowia

Pogarsza się sytuacja Szpitala Specjalistycznego. Nie ma lekarzy, pielęgniarek i pieniędzy

Lubnauer w Sejmie: Oskarżam Was o 170 tys. dodatkowych, nadmiarowych zgonów

1 grudnia w Sejmie wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przedstawił informację dotyczącą aktualnej sytuacji pandemicznej. Następnie rozpoczęły się wystąpienia posłanek i posłów, część kierowała pytania do wiceszefa MZ, część składała oświadczenia i komentowała bieżącą sytuację.

W mocnych słowach do rządu zwróciła się Katarzyna Lubnauer, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

- Ostatniego dnia trzeciej fali wiedzieliśmy, że będzie czwarta fala, dlatego mogę śmiało powiedzieć, że oskarżam Was o bezczynność. Oskarżam Was, że jesteście tchórzami, którzy boją się małej, ale agresyjnej grupy antyszczepionkowców i nie podejmują żadnych działań. Oskarżam Was o 170 tys. dodatkowych, nadmiarowych zgonów, które oznacza,170 tys. rodzin, które poniosły stratę przez ostatnie 1,5 roku  – powiedziała.

Czytaj: Zasiłek na kwarantannie. ZUS wprowadza nowe zasady

"Będą potrzebne kolejne cmentarze"

Następnie Lubnauer odniosła się do szczepień.

- Wypowiedź pana Kraski świadczy o tym, że zdajemy sobie sprawę, że szczepienia są bronią i tej broni nie wykorzystujemy w pełni. Gdzie paszporty covidowe, gdzie wymóg, aby okazywać albo pasport albo aktualny wynik testu, gdzie działania, aby ludzie byli zmobilizowani do tych szczepień? – pytała.

O podsumowała: Wychodzicie z założenia, że jak dostawicie kolejne łóżka to coś się załatwi? Nie, będą potrzebne kolejne cmentarze.

Czytaj więcej: Krytyczna sytuacja szpitali dziecięcych w Polsce. OZZL zwołuje nadzwyczajne spotkanie

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum