Lubelskie: nowe poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne z kontraktami z NFZ
Na mapie poradni i pracowni diagnostycznych w Lubelskiem przybyło placówek z kontraktami z Narodowym Fundusze Zdrowia. Tę dobrą informację przekazała Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka prasowa lubelskiego NFZ.

- Na mapie Lubelskie nowe poradnie specjalistyczne i pracownie diagnostyczne w ramach NFZ - poinformowała Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego oddziału wojewódzkiego NFZ
- To poradnie specjalistyczne oraz pracownia rezonansu magnetycznego
- Gdzie można się zgłaszać?
Nowe poradnie i pracownie w Lubelskiem
Jak wylicza w mediach społecznościowych Małgorzata Bartoszek, rzeczniczka lubelskiego NFZ, trzy nowe poradnie specjalistyczne oraz dwie pracownie diagnostyczne uzyskały kontrakty z NFZ, Są to:
- Poradnia endokrynologiczna w SPZOZ - Hrubieszów, ul. Mickiewicza 2
- Poradnia urologiczna w SPZOZ - Radzyń Podlaski, ul. Wisznicka 111
- Poradnia leczenia osteoporozy w SPZOZ - Włodawa, Al. Piłsudskiego 66
- Pracownia rezonansu magnetycznego w Szpitalu Powiatowym - Ryki, ul. Żytnia 23
Doszła też pracownia w Lubartowie na NFZ.
- Już od dzisiaj osoby, które dostały skierowanie na badanie rezonansem magnetycznym z poradni specjalistycznej, mogą je zrobić w szpitalu SPZOZ w Lubartowie - poinformowała rzeczniczka.
Ponadto - jak informuje lubelski NFZ - 31 stycznia Centrum Wielospecjalistycznej Opieki Ambulatoryjnej NZOZ Marmed Marian Wiadrowski znajdujące się w Chełmie przy ul. Obłońskiej 9, rozwiązało umowę na prowadzenie przychodni Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ).
Dodajmy też, że od 13 lutego w woj. lubelskim można bezpłatnie wykonać kolonoskopię w ramach programu badań przesiewowych raka jelita grubego w 17-tu pracowniach endoskopowych.
Lubelski Oddział Wojewódzki NFZ rozstrzygnął dodatkowe postepowania konkursowe, w ich wyniku przesiewową kolonoskopię w ramach programu wykonywać będą 4 nowe pracownie we Włodawie, Radzyniu Podlaskim, Tomaszowie Lubelskim i w Lublinie. W Lublinie będzie już w sumie 5 takich miejsc.
Badanie wykonuje się w trybie ambulatoryjnym, do udziału w programie nie jest wymagane skierowanie. Do badań profilaktycznej kolonoskopii kwalifikują się osoby: bez objawów klinicznych sugerujących nowotwór jelita grubego, które nie miały wykonanej kolonoskopii w przeciągu ostatnich 10 lat, oraz spełniają kryterium wiekowe:
- 50-65 lat lub
- 40-49 lat posiadające krewnego pierwszego stopnia, u którego rozpoznano nowotwór jelita grubego.
Wykaz placówek znajduje się TUTAJ
Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
ZOBACZ KOMENTARZE (0)