Lubelskie: kampania przeciw dopalaczom potrwa aż 3 lata

Autor: Dziennik Wschodni/Rynek Zdrowia • • 24 października 2015 18:55

Towarzystwo Nowa Kuźnia i Stowarzyszenie Monar w Lublinie w 2016 r. rozpoczną kampanię ''Dopalacze - droga donikąd''. Już teraz szkoły, które chcą wziąć w niej udział, mogą się zgłaszać i planować organizację warsztatów i spotkań.

Lubelskie: kampania przeciw dopalaczom potrwa aż 3 lata
Kampania rozpocznie się w 2016 r. i będzie prowadzona przez trzy lata. Fot. Archiwum

Jak informuje Dziennik Wschodni, kampania to m.in. odpowiedź na wzrost przypadków zatruć dopalaczami, które odnotowuje oddział toksykologiczno-kardiologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Lublinie. Organizatorzy chcą też wyjść naprzeciw szkołom, na które resort edukacji nałożył obowiązek prowadzenia działań profilaktycznych, które mają przeciwdziałać spożywaniu dopalaczy przez młodych ludzi.

Kampania będzie prowadzona przez trzy lata. Dotychczas działania profilaktyczne ograniczały się do kilku miesięcy i często jednorazowych spotkań z młodymi ludźmi, co nie przynosiło większych efektów. Organizatorzy chcą dostarczyć młodym ludziom jak najwięcej informacji na temat substancji psychoaktywnych, głównie dopalaczy, żeby mogli dokonywać świadomych wyborów.

Więcej: www.dziennikwschodni.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum