×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Loteria szczepionkowa. Rząd ogłosił szczegóły. Jak się zapisać? LISTA NAGRÓD

Katarzyna Gubała odpowiada za treści na temat HoReCa w serwisie horecatrends.pl w Grupie PTWP. Z PTWP związana jest od kilkunastu lat. Przed dołączeniem do segmentu treści związanych z rynkiem spożywczym i gastronomicznym była dziennikarzem i redaktorem prowadzącym w innym tytule tej Grupy - Rynku Zdrowia. Wcześniej pracowała jako dziennikarz i redaktor w Super Expressie, Trybunie Śląskiej i Dzienniku Zachodnim. Autor: Katarzyna Gubała • Źródło: Rynek Zdrowia   • 24 czerwca 2021 15:40

Loteria szczepionkowa rusza 1 lipca i potrwa do 30 września. O szczegółach opowiedzieli przedstawiciele rządu i Totalizatora Sportowego. Co jest do wygrania? Jak zgłosić się do loterii?

 • Prezes zarządu Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik w czwartek (24 czerwca) przedstawił szczegóły loterii szczepionkowej, czyli loterii Narodowego Programu Szczepień
 • Loteria ruszy 1 lipca i potrwa do 30 września. Osoby biorące udział w zabawie mają 4 szanse na wygranie nagród 
 • Do loterii szczepionkowej można zgłosić na dwa sposoby: przez Internetowe Konto Pacjenta i infolinię 989

Loteria szczepionkowa. Rząd podał szczegóły

Loteria szczepionkowa  potrwa od 1 lipca do 30 września. Natomiast finałowe losowanie odbędzie się 6 października.

- Mamy 3 miesiące, w którym to czasie można przystąpić do loterii Narodowego Programu Szczepień - mówił szef Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik.

Podał, że loteria szczepionkowa swoim zasięgiem obejmie całą Polskę.

- Jej uczestnicy muszą być pełnoletnimi osobami. Muszą to być, które przeszły również kompletną procedurę zaszczepienia  - mówimy tu o osobach, które przyjmą dwie dawki lub jedną dawkę szczepionki w zależności od rodzaju szczepionki - podkreślił. 

Osoby, które przeszły kompletną procedurę szczepień, zarejestrują się i podpiszą zgody - przystąpią do loterii Narodowego Programu Szczepień.

Loteria szczepionkowa. Jak wziąć udział? Rejestracja na dwa sposoby:

 • przez Internetowe Konto Pacjenta
 • przez infolinię 989

- Przy rejestracji do loterii będziemy proszeni o potwierdzenie zgód i uzupełnienie swoich danych. Tutaj bardzo proszę przede wszystkim nie bać się, ale uzupełniać dane dotyczące numeru telefonu, gdyż poprzez telefon, czyli przez SMS i połączenia telefoniczne będziemy się kontaktować z laureatami, czyli tymi, którzy wygrają nagrody w ramach całej loterii - wyjaśniał prezes Totalizatora Sportowego.

Podobna procedura będzie realizowana przez infolinię.

- W przypadku kontaktu przez infolinię, będziemy proszeni o wyrażenie zgody na uczestnictwo, jak i na uzupełnienie danych potrzebnych do przeprowadzenia i uczestnictwa w loterii Narodowego Programu Szczepień - podkreślił.  

Sprawdź koniecznie: Paszport covidowy już od 1 lipca. Jak pobrać Certyfikat COVID-19?

Loteria szczepionkowa. Co można wygrać? 

Każdy z uczestników ma aż cztery szanse na otrzymanie nagrody.

- Mamy kilka kategorii nagród. Pierwsze: natychmiastowe, czyli nagrody losowane codziennie. Następnie nagrody tygodniowe, które będą losowane w każdą środę miesiąca. Nagrody miesięczne - w nagrodach miesięcznych to są wygrane dwa razy po 100 tysięcy złotych plus dwa samochody Toyota Corolla - wymieniał Cieślik.

- Główne losowanie, czyli losowanie finałowe odbędzie się 6 października i są to dwie nagrody po milion złotych i dwa samochody - wyliczał prezes Totalizatora Sportowego.

Loteria szczepionkowa. Nagrody:

 • Nagroda natychmiastowa: 200 zł będzie przyznawany co 500 osobie lub kwota 500 zł dla co 2000 osoby. Pula nagród natychmiastowych to ponad 14 mln zł.
 • Nagrody tygodniowe: 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych oraz 720 hulajnóg elektrycznych
 • Nagrody miesięczne: 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych oraz 6 samochodów osobowych
 • Nagrody finałowe: 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł oraz 2 samochody osobowe 

Dodajmy, że nagrody natychmiastowe będą losowane codziennie, a tygodniowe - w każdą środę. Losowanie nagród miesięcznych odbędzie się trzy razy w okresie trwania loterii, zaś losowanie nagród finałowych zaplanowano 6 października. 

W sumie pula nagród przewidziana w loterii to ponad 22 mln zł.

 

Loteria szczepionkowa. Nagrody i losowania:

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

- 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych

- 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

- 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych

- 6 samochodów osobowych Toyota Corolla

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

- 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł

- 2 samochody osobowe Toyota C-HR

Jak odebrać nagrody wylosowane w loterii?

Jak podkreślił prezes Totalizatora Sportowego, numer telefonu podawany przy rejestracji w loterii jest potrzebny, by organizatorzy mogli poinformować zwycięzców o wygranych.

- W przypadku natychmiastowych nagród - przyjdzie pierwszy SMS z informacją o wygranej. Kolejny SMS będzie zawierał specjalny kod, który można wykorzystać zarówno w bankomatach, jak i w oddziałach i agencjach banku PKO BP, więc ta ścieżka odbioru, zwłaszcza tych nagród natychmiastowych, jest bardzo szybka bardzo krótka i bardzo przyjemna dla uczestników - zapewniał.

Jeśli chodzi o odbiór nagród rzeczowych oraz nagród tygodniowych, miesięcznych i nagrody głównej - laureaci będą informowani telefonicznie i otrzymają specjalny link, który umożliwi wypełnienie oświadczenia.

- To oświadczenie już jest potrzebne. W tym przypadku są to nagrody o znaczącej wartości. Będziemy publikować również wyniki losowań na stronie loterii: gov.pl/szczepimysie/loteria - dodał Olgierd Cieślik.

Tak się szczepią Polacy - dane z 24 czerwca

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że według danych z czwartku, 24 czerwca w Polce wykonano już 27 467 853 szczepień przeciw Covid-19, w tym 2 dawką szczepionki 11 058 344.

Szczepienia przeciwko COVID-19 w Polsce:

1. 27 467 853 liczba wykonanych szczepień
2.16409 509 liczba szczepień pierwszą dawką
3. 11 058 344 liczba szczepień drugą dawką
4. 11 934 134 liczba osób w pełni zaszczepionych
5. 376 565 dzienna liczba szczepień
6. 11 757 liczba niepożądanych odczynów

Do 24 czerwca do Polski dostarczono 33 013 670  dawek szczepionki przeciw Covid-19. W magazynie znajduje się obecnie 1 810 410 dawek. Zamówienia w trakcie realizacji to 1 811 140. Zutylizowano 25 956.

 

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze