Loteria Profilaktyki 40 Plus także dla tych, którzy już skorzystali z programu?

Autor: Jacek Janik • Źródło: Rynek Zdrowia29 czerwca 2022 11:00

Zapowiedziane przez Ministerstwo Zdrowia nagrody w loterii, która będzie zorganizowana dla uczestników programu Profilaktyka 40 Plus, wywołały duże zainteresowanie. „Czy osoba, która wcześniej zrobiła badania w programie Profilaktyka 40 Plus też będzie mogła wziąć udział w loterii?” – pyta czytelnik portalu Rynek Zdrowia.

Loteria Profilaktyki 40 Plus także dla tych, którzy już skorzystali z programu?
Programowi Profilaktyka 40 Plus będzie towarzyszyć loteria z nagrodami. Fot. Adobe Stock

 

Jak namówić Polaków na badania profilaktyczne?

Program Profilaktyka 40 Plus nie wzbudził dużego zainteresowania Polaków. Ministerstwo Zdrowia postanowiło go zmodyfikować i m. in. dla jego uczestników zorganizować loterię z nagrodami

Do wygrania loterii mają być karty sportowe z dostępem do obiektów sportowych w całym kraju.

W oczekiwaniu na szczegóły dotyczące loterii

Przypomnijmy, że od lipca mają wejść w życie zapowiedziane przez resort zdrowia nowe zasad programu Profilaktyka 40 Plus. Jednym z czynników, który ma przyczynić się do „uratowania” nie cieszącego się jak do tej pory zbyt wielkim zainteresowaniem programu (uruchomiony został w lipcu ub. roku a skorzystało z niego jedynie 600 tys. osób) ma być loteria, w której wezmą udział jego uczestnicy.

Jak mówił minister Adam Niedzielski zapowiadając nową osłonę programu, celem resortu jest przebadanie do końca roku przynajmniej 2 mln osób. Czy to się uda?

Magnesem, który ma przekonać osoby po czterdziestym roku życia do wykonania badań profilaktycznych, mają być „karty sportowe”, które zostaną rozlosowane wśród uczestników programu. Na razie nie wiadomo jednak, jakie to będą nagrody, ani nie znany ich operator. Ministerstwo ma ogłosić szczegóły dotyczące loterii wkrótce (padła obietnica, że do końca czerwca).

Według ogólnikowych zapowiedzi „karty sportowe” mają gwarantować możliwość nieodpłatnego spędzenia aktywnie wolnego czasu, co koresponduje z celem Profilaktyka 40 Plus – chodzi o dbałość o zdrowie. Mają gwarantować dostęp do obiektów sportowych – między innymi boisk, sal gimnastycznych, basenów czy siłowni.

Kto weźmie udział w losowaniu?

Zainteresowanie „kartami sportowymi” jest spore, zwłaszcza wśród osób mieszkających w dużych miastach, wszędzie tam, gdzie obiektów sportowych jest dużo.

Jeden z naszych Czytelników zadał wprost pytanie: - Czy osoba, która wcześniej zrobiła badania w programie Profilaktyka 40 Plus, też będzie mogła wziąć udział w loterii?

Odpowiedź na nie próbowaliśmy uzyskać w NFZ i Ministerstwie Zdrowia. W Funduszu odpowiedziano nam, że nie mają żadnych informacji na temat samego programu, jak i mającej mu towarzyszyć promocji. Odesłano nas do Ministerstwa Zdrowia.

Z kolei w Biurze Komunikacji resortu zdrowia poinformowano nas, że na razie nie można jeszcze jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione przez naszego Czytelnika pytanie a szczegóły dotyczące loterii będą przekazane do publicznej wiadomości najpewniej… po wakacjach.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum