Łódzkie: uczniowie dowiadują się, jak zadbać o swoje płuca

Autor: GIS/Rynek Zdrowia • • 05 kwietnia 2013 12:34

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi podsumowuje dotychczasowe efekty Autorskiego Programu Profilaktyki Gruźlicy i Chorób Płuc "Zadbaj o swoje płuca" realizowanego w województwie łódzkimi.

Łódzkie: uczniowie dowiadują się, jak zadbać o swoje płuca

W latach 2004-2012 programem zostało objętych 94 350 uczniów szkół województwa łódzkiego. Jego głównym celem jest podniesienie poziomu wiedzy o gruźlicy i chorobach płuc oraz wzmocnienie zachowań zdrowotnych, poprzez umiejętne jej wykorzystanie.

W 2008 roku program uzyskał pozytywną ocenę Głównego Inspektoratu Sanitarnego i stał się programem wojewódzkim. Od roku szkolnego 2008/2009 jest realizowany w około 20% szkół podstawowych województwa łódzkiego, jako integralna część Wojewódzkiego Programu Ograniczania Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce.

Autorem i koordynatorem programu jest Oddział Promocji Zdrowia, Biostatystyki i Higieny Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, który przygotował pakiet materiałów edukacyjnych, wykorzystywanych w trakcie zajęć z uczniami.

Program jest realizowany w partnerskiej współpracy z Powiatowymi Stacjami Sanitarno-Epidemiologicznymi woj. łódzkiego, z Wydziałem Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi i z łódzkim Oddziałem Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej.

Więcej: http://www.gis.gov.pl/

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum