Łódzkie: powstaną ośrodki terapeutyczne dla skazanych za pedofilię

Autor: Dziennik Łódzki/Rynek Zdrowia • • 05 marca 2010 11:21

W Łodzi i Warcie (koło Sieradza) mają powstać ośrodki leczenia dla pedofilów, które zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, pierwszych pacjentów powinny przyjąć już w czerwcu.

Terapii mają być poddane osoby, które odsiedziały już wyrok za przestępstwa seksualne wobec nieletnich. Leczenie odbywać się będzie w zamkniętym oddziale i w przychodni ambulatoryjnej. Decyzję o skierowaniu do zamkniętego ośrodka lub przychodni terapeutycznej będą podejmowali lekarze na pół roku przed zakończeniem odbywania kary przez skazanego za przestępstwa seksualne wobec dzieci.

Rozważane są lokalizacje - Klinika Psychiatrii w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego albo Szpital Psychiatryczny im. J. Babińskiego. W grę wchodzi jeszcze Poradnia Zdrowia Psychicznego i Patologii Współżycia. W przypadku podsieradzkiej Warty - przychodnia miałaby powstać przy tamtejszym Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym.

Dokładną ich lokalizację mają wskazać radni. Łódzcy samorządowcy jednak dziś nie chcą zdradzać szczegółów. Powściągliwość lekarzy i samorządowców w informowaniu o lokalizacji poradni dla pedofilów łatwo zrozumieć. Już sama wieść, że w okolicy miałaby powstać taka placówka, wywołuje ostry sprzeciw mieszkańców.

Więcej: www.dzienniklodzki.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum