Łódź: rusza kampania przeciwko dopalaczom

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 18 czerwca 2010 12:48

Władze Łodzi zamierzają rozprawić się z dopalaczami. Planują przeprowadzenie akcji informacyjnych pod hasłem "Tylko słabi gracze biorą dopalacze".

Bezpośrednią przyczyną zainicjowania kampanii stała się śmierć 20-latka z Łodzi. Jego koledzy twierdzili, że brał dopalacze. Lekarze z oddziału toksykologii Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi przez kilka dni walczyli o jego życie. Mimo reanimacji chłopak zmarł 13 czerwca. Wstępne wyniki sekcji zwłok nie dały jednak podstaw do stwierdzenia, że przyczyną śmierci było zatrucie.

W innym śledztwie łódzka prokuratura bada, czy dopalacze doprowadziły do zgonu 24-latka ze Zgierza. Znaleziono go na schodach jednego z łódzkich klubów. Miał przy sobie dopalacze. Dodajmy, że w Łodzi, w małym sklepiku na osiedlu Zarzew, stanął pierwszy automat z dopalaczami.

Tragiczne zdarzenia wstrząsnęły mieszkańcami Łodzi. W reakcji na nie Urząd Miasta postanowił wywiesić plakaty informujące o szkodliwości dopalaczy i przygotować spoty telewizyjne. Jak powiedział na konferencji prasowej pełniący funkcję prezydenta Łodzi Tomasz Sadzyński, wstępną zgodę na udział w telewizyjnych migawkach wyraził koszykarz Marcin Gorat.

Ponadto w ramach kampanii społecznej w piątek (18 czerwca), między godz. 14.00 a 16.00 w Pasażu Schillera każdy łodzianin będzie mógł nagrać przed kamerą swój sprzeciw wobec dopalaczy.

– W ten sposób chcemy stworzyć „społeczną galerię łodzian”, którą umieścimy w przyszłym tygodniu na stronie internetowej www.antydopalacze.lodz.pl – powiedział Tomasz Sadzyński.

Więcej: gazeta.pl

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum