×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Łódź: powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności

Autor: Dziennik Gazeta Prawna/Rynek Zdrowia25 stycznia 2016 09:15

W Łodzi powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności. Ma być sfinansowany z pieniędzy z rządowego programu in vitro, który zostanie zakończony w połowie tego roku.

Łódź: powstaje pierwszy ośrodek leczenia niepłodności
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi, w którym pracuje wielu wybitnych specjalistów, miałby się stać ośrodkiem referencyjnym. To tu zostałyby opracowane standardy dla innych placówek w Polsce. Docelowo ma powstać po jednym ośrodku w każdym województwie - informuje Dziennik Gazeta Prawna.

Dzięki programowi in vitro, który był finansowany przez Ministerstwo Zdrowia i który ma się zakończyć w połowie br., urodziło się 3,8 tys. dzieci.

Jeśli chodzi o nowy program, wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, autor pomysłu, deklaruje, że będzie on w sposób kompleksowy, a nie jedynie fragmentaryczny, wspierał osoby zmagające się z niepłodnością, co może przełożyć się na większą liczbę urodzeń.

Barbara Szczerba ze Stowarzyszenia Nasz Bocian przekonuje jednak, że nic nie zastąpi in vitro, a obecnie cofamy się o 35 lat, do czasów, gdy nie było metod wspomagania rozrodu.

Więcej: gazetaprawna.pl

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze