Łódź: partia rządząca zapewnia, że dobrze reformuje ochronę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 02 października 2011 17:29

Minister zdrowia Ewa Kopacz, minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski i minister infrastruktury Cezary Grabarczyk w niedzielę (2 października) podczas konferencji prasowej w Szpitalu MSWiA w Łodzi ocenili, że przykład tej lecznicy potwierdza słuszność zmian wprowadzanych przez Platformę Obywatelską w ochronie zdrowia.

Łódź: partia rządząca zapewnia, że dobrze reformuje ochronę zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

- Ten szpital stanowi potwierdzenie tego, że reforma realizowana przez panią minister Ewę Kopacz to jest reforma na zdrowych, racjonalnych zasadach, które dają sukces tym, którzy chcą i potrafią z nich korzystać - powiedział Kwiatkowski, który jest przewodniczącym rady społecznej szpitala MSWiA.

Grabarczyk zapewnił natomiast, że przy realizacji reformy zdrowia Ewa Kopacz zawsze może liczyć na wsparcie kolegów z rządu.

- Historia pokaże, że reforma prowadzona przez panią minister Ewę Kopacz to najlepiej poprowadzona reforma służby zdrowia w Polsce - powiedział Grabarczyk.

Kopacz z zadowoleniem przyjęła słowa kolegów. Powiedziała też, że "trzeba być ślepym", żeby nie widzieć pozytywnych zmian, jakie w minionych czterech latach nastąpiły w placówkach ochrony zdrowia. Minister podkreśliła, że kondycja poszczególnych placówek w dużym stopniu zależy od tego, kto nimi zarządza.

- Publiczne pieniądze muszą być w odpowiedzialnych rękach - podkreśliła Kopacz.

Dodała, że PO oferuje modernizację placówek ochrony zdrowia, sensowne i racjonalne wydawanie pieniędzy oraz bezpieczeństwo dla pacjentów. Wyjaśniła, że partia chce zapewnić pacjentom niezadłużone placówki, które są wyposażone w nowoczesny i bezpieczny sprzęt i mają wysoko wykwalifikowaną kadrę, która nie jest ze sobą skłócona.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze