Łódź: dyrektor oddziału NFZ nie przyjął zaproszenia na sesję rady miasta

Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia • • 11 stycznia 2012 12:37

Pracownicy służby zdrowia wzięli udział w środowej (11 stycznia) sesji rady miasta. Przyszli oby wyrazić swój sprzeciw wobec sposobu kontraktowania świadczeń zdrowotnych. Na sali zabrakło jednak szefa NFZ, Wojciecha Bieńkiewicza - pomimo, że został zaproszony.

Pracowników służby zdrowia przyszli na sesję rady miast z transparentami. Interesowały ich dalsze losy pacjentów, którzy w wyniku kontraktowania zostali pozbawieni dostępu do poradni, w których się leczyli, a także to, co stanie się z niektórymi poradniami, które utraciły kontrakty - relacjonuje portal Gazety Wyborczej.

Maciej Prochowski, lekarz miasta zapewnił, że dzięki zmianom w kontraktowaniu dostępność do np. leczenia cukrzycy będzie większa. Wprawdzie zdaniem Prochowskiego „niepokojąca jest utrata kontraktu w poradni przy szpitalu Barlickiego. (…) Jednak dostępność dla pacjentów się nie zmieni, ale przyzwyczajenia pacjentów musza ulec zmianie.”

Obiecał również, że miasto nie zlikwiduje dobrych placówek, takich jak przychodnia na ul. Leczniczej, mimo, że utraciły one kontrakt z NFZ.

Więcej: http://lodz.gazeta.pl/

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum