Łódź: NFZ organizuje badania i konsultacje w ramach akcji "Zdrowy Sierpień"

Autor: • Źródło: PAP08 sierpnia 2022 14:57

Po przerwie spowodowanej pandemią łódzki NFZ powraca do organizowania akcji profilaktycznych badań i konsultacji w sali obsługi w Łodzi przy ul. Targowej, którą każdego dnia odwiedza ok. 300 osób. W godz. 10 - 14 będą tam na nich czekać eksperci i edukatorzy.

Łódź: NFZ organizuje badania i konsultacje w ramach akcji "Zdrowy Sierpień"
Łódzki NFZ wrócił do akcji profilaktycznych. Fot. Shutterstock
  • - Łódzki NFZ zaprasza pacjentów na konsultacje i badania w ramach akcji "Zdrowy Sierpień"
  • - To nasz pomysł na profilaktykę i prozdrowotną edukację w samym środku lata
  • - Wypróbowaliśmy go jeszcze przed pandemią w 2019 roku, a po 3 latach wracamy do lubianych przez naszych klientów badań i spotkań z ekspertami" - przekazała w poniedziałek rzeczniczka łódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Anna Leder.

Akcja w sali obsługi łódzkiego NFZ

Akcja prowadzona jest w sali obsługi przy ul. Targowej 35 w Łodzi. Jak zaznaczyła Leder, każdego dnia od godziny 10 do 14 miejsce to odwiedza około 300 klientów NFZ. Począwszy od 8 sierpnia czekać na nich będą także eksperci i edukatorzy. W pierwszym dniu akcji będzie można skorzystać z konsultacji dietetyka oraz podologa.

- Nasi eksperci podpowiedzą, jak zminimalizować ryzyko zachorowania np. na raka piersi; jak się leczyć, jak wrócić do zdrowia po wypadku czy chorobie. Farmaceuta przejrzy listę leków i sprawdzi, czy nie dochodzi do niekorzystnych dla zdrowia interakcji, będzie można zbadać poziom glukozy we krwi i dowiedzieć się, jak żyć z cukrzycą. Amazonki nauczą badać samodzielnie piersi i będą przekonywały do korzystania z profilaktyki raka piersi. Naszym gośćmi będą przedstawiciele organizacji pacjenckich, ZUS, PFRON, farmaceuta, podolog i dietetyk - zapowiedziała rzeczniczka łódzkiego NFZ.

Poza tym będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów ciśnienia, tkanki tłuszczowej, zawartości wody w organizmie czy tłuszczu trzewnego w znajdującym się na terenie sali obsługi kiosku profilaktycznym, otrzymać zdrową dietę dostosowaną do wieku i dolegliwości oraz materiały edukacyjne na temat profilaktyki i leczenia.

Terminy konsultacji można znaleźć na stronie www.nfz-lodz.pl w zakładce "dla pacjentów".

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum