Litwa: rząd przedłużył kwarantannę do 16 czerwca

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 27 maja 2020 17:19

Rząd Litwy przedłużył w środę (27 maja) kwarantannę do 16 czerwca, ale jej warunki są coraz bardziej łagodzone. Wydłużono czas pracy restauracji, zwiększono dozwoloną liczbę osób uczestniczących w przedsięwzięciach.

Litwa: rząd przedłużył kwarantannę do 16 czerwca
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

O jedną godzinę, do godz. 23, wydłużono czas pracy restauracji, kawiarni, barów i klubów.

Od 1 czerwca w wydarzeniach kulturalnych, rozrywkowych, sportowych organizowanych na otwartej przestrzeni będzie mogło uczestniczyć nie więcej niż 300 osób, a w przestrzeni zamkniętej - nie więcej niż 100. Od 16 czerwca ta liczba zostanie zwiększona odpowiednio do 500 i 150 osób.

Od czerwca na Litwę można będzie przybyć bez wymogu dwutygodniowej kwarantanny z krajów, w których liczba zachorowań na Covid-19 nie przekroczyła 25 na 100 tys. osób.

Listę takich krajów każdego poniedziałku będzie podawało do wiadomości publicznej ministerstwo zdrowia po konsultacji z Łotwą i Estonią, gdyż przed dwoma tygodniami trzy państwa bałtyckie otworzyły się dla siebie nawzajem.

Według danych na dzień dzisiejszy na listę krajów, z których można by przybywać na Litwę bez ograniczeń trafiłyby: Islandia, Słowenia, Grecja, Chorwacja, Cypr, Norwegia, Węgry, Szwajcaria, Czechy i Austria.

Kwarantanna obowiązuje na Litwie od 16 marca. W ciągu ostatniej doby w kraju potwierdzono osiem nowych przypadków zakażenia koronowirusem. Ogólna liczba zachorować na Covid-19 wzrosła do 1 647 osób; liczba przypadków śmiertelnych wynosi 66.

Z Wilna Aleksandra Akińczo 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum