Liczba zakażeń SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła 31 mln, zmarło 962 tys. chorych

Autor: MAK/Rynek Zdrowia • • 20 września 2020 12:48

Od końca grudnia 2019 r. do 20 września 2020 r. odnotowano na świecie już ponad 31 mln potwierdzonych przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zmarło ponad 962 tys. chorych. Wyleczono dotąd 22,6 mln osób - podaje serwis Worldometers.info.

Liczba zakażeń SARS-CoV-2 na świecie przekroczyła 31 mln, zmarło 962 tys. chorych
Na świecie nadal rośnie liczna zakażeń koronawirusem; FOT. Shutterstock

Najwięcej przypadków zakażeń jest w USA - już ponad 6,9 mln. W Stanach Zjednoczonych z powodu wywołanej koronawirusem choroby COVID-19 zmarło dotychczas ponad 203,8 tys. osób.

Inne kraje, w których stwierdzono największą liczbę zakażeń to: Indie (ponad 5,4 mln zakażeń i prawie 87 tys. zgonów); Brazylia (4,5 mln zakażonych, zmarło ponad 136,5 tys. osób) oraz Rosja (1,1 mln zakażeń i 19,4 tys. zgonów).

Przypomnijmy, że w środę (16 września) Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła, że pandemia koronawirusa rozprzestrzenia się w niepokojącym tempie w niektórych częściach półkuli północnej naszej planety, mimo że jeszcze nie nastąpił sezon grypowy.

- Zaczynamy dostrzegać niepokojące trendy w niektórych krajach - powiedziała podczas transmisji internetowej w mediach społecznościowych epidemiolog WHO Maria Van Kerkhove.

- Obserwujemy wzrost liczby hospitalizacji na oddziałach intensywnej terapii, szczególnie w Hiszpanii, Francji, Czarnogórze, na Ukrainie i w niektórych stanach USA. To niepokojące, ponieważ nie nadszedł jeszcze sezon grypowy - dodała.

Czeka nas bardzo poważna sytuacja - mówi cytowana przez portal Onet dyrektor generalny WHO na Europę Hans Kluge, komentując rosnącą liczbę zarażeń koronawirusem w krajach europejskich.

W sobotę (19 września) Polska dołączyła do tych państw, które w ostatnich dniach odnotowują rekordy. Tego dnia w naszym kraju stwierdzono 1002 nowe przypadki SARS-CoV-2. Tym samym liczba tych zakażeń po raz pierwszy przekroczyła w naszym kraju poziom jednego tysiąca w ciągu doby.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum