Lewica ws. parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany: połóżmy na stole argumenty

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 29 grudnia 2019 14:52

Chcemy stworzyć wiarygodny społecznie zespół, który nie spotyka się po to, żeby szokować społeczeństwo, tylko żeby prowadzić racjonalną debatę - mówi przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany Beata Maciejewska (Lewica).

Zespół zbierze się 7 stycznia Fot. Archiwum

Zespół, jak wynika z informacji na stronie internetowej Sejmu, zbierze się 7 stycznia. Na pierwszym merytorycznym spotkaniu wspólnie z partnerami społecznymi, prawnymi i naukowymi posłowie mają omówić cele i zadania zespołu. Udział w posiedzeniu zadeklarowali m.in. Społeczna Inicjatywa Narkopolityki i stowarzyszenie Wolne Konopie.

Maciejewska podkreśliła, że chciałaby w debacie wyjść także poza środowisko, które na co dzień zajmuje się tematem legalizacji marihuany. - Chcemy zaprosić ludzi z różnych środowisk, którzy potrafią położyć na stole przekonujące dla polityków i opinii publicznej argumenty, które będą nas zbliżać do tego, żebyśmy mogli zająć się tym tematem - wyjaśniła.

Maciejewska zaznaczyła, że zespół, który obecnie tworzy 10 polityków Lewicy, dwoje posłów z Koalicji Obywatelskiej i jeden z Konfederacji, jest otwarty na przedstawicieli wszystkich klubów. - Jest bardzo ważne, żeby osoby, które są na szczycie Platformy Obywatelskiej, podjęły się tego tematu - stwierdziła.

Według niej, postawę polityków ws. marihuany można streścić słowami: "ja nic nie wiem i nic nie chcę wiedzieć".

W skład parlamentarnego zespołu ds. legalizacji marihuany wchodzi 10 posłów klubu Lewicy: wiceszefowie klubu Lewicy Marcelina Zawisza, Krzysztof Śmiszek, Beata Maciejewska i Monika Pawłowska oraz posłowie: Andrzej Rozenek, Joanna Scheuring-Wielgus, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Małgorzata Prokop-Paczkowska, Adrian Zandberg i Paulina Matysiak; dwoje posłów z Koalicji Obywatelskiej: Urszula Zielińska i Michał Jaros oraz poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

Grzegorz Bruszewski - PAP

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum