Lewica ws. Covid-19: nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie zmarnowaliśmy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 sierpnia 2020 13:23

Klub Lewicy oraz OPZZ zwróciły się do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o spotkanie w sprawie strategii przeciwdziałania skutkom kolejnych fal pandemii Covid-19 - poinformowali na środowej (12 sierpnia) konferencji prasowej szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski i szef OPZZ Andrzej Radzikowski.

Lewica ws. Covid-19: nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie zmarnowaliśmy
Fot. Fotolia (zdjęcie ilustracyjne)

Szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że klub wraz z OPZZ zwrócił się do premiera o spotkanie, podczas którego będzie można porozmawiać o przygotowaniach do ewentualnych kolejnych fal pandemii.

- Tak naprawdę nie mamy poczucia, że ta pierwsza - mimo tego, że premier to ogłosił - skończyła się - zaznaczył.

Krzywa zachorowań bowiem rośnie - dodał. - Nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie zmarnowaliśmy - mówił szef klubu Lewicy. Zaznaczył, że nie wiadomo też np., jak dalej postępować w gospodarce w związku z rosnącą falą zachorowań, a także jak będzie wyglądać sytuacja w szkołach po 1 września.

- Dlatego apel - w dowolnym terminie przedstawiciele strony społecznej i Klub Lewica stawią się w KPRM, chcemy się spotkać i porozmawiać. Nie chce pan premier rozmawiać w Sejmie, to porozmawiajmy bez kamer, ale poważnie - mówił Gawkowski.

Biorący w konferencji udział przewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski dodał, że związek apelował do rządu o większą liczbę testów na koronawirus, by dzięki nim oddzielać zdrowych od zakażonych.

- Ale ilość testów, mimo deklaracji ministra zdrowia - że można ich wykonywać więcej, od kilku miesięcy utrzymuje się na tym samym poziomie. Dlatego wspólnie z klubem Lewicy postanowiliśmy zwrócić się ponownie do pana premiera z wnioskiem o opracowanie strategicznych scenariuszy działań oraz procedur na najbliższe miesiące, żeby Polacy wiedzieli, co ich czeka"- zaznaczył szef OPZZ.

Ministerstwo zdrowia podało w środę, że ostatniej doby wykonano 24 tys. testów na obecność koronawirusa. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie u kolejnych 715 osób. We wtorek resort informował o zakażeniu 551 osób, a w poniedziałek o 619.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum