Lekarze szykują się do protestów! Mają radę dla kolegów: odkładajcie na poduszkę finansową

Autor: GUBAŁA Katarzyna • Źródło: KG/Rynek Zdrowia   • 07 lutego 2021 09:45

Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy wraz z Porozumieniem Rezydentów nawołuje lekarzy do pilnego działania pod postacią zebrania funduszu bezpieczeństwa na czas ogólnopolskiego protestu.

Lekarze szykują się do protestów! Mają radę dla kolegów: odkładajcie na poduszkę finansową
Dla mocnej pozycji negocjacyjnej każdy lekarz musi posiadać oszczędności umożliwiające przetrwanie bez dochodu przez min. 3 miesiące. Fot. OZZL - Region Mazowiecki/Fb

W mediach społecznościowych w niedzielę (7 lutego) OZZL zamieściło wskazówki, jak przygotować się finansowo na czas protestów.
Oto one:

- Dla mocnej pozycji negocjacyjnej każdy lekarz musi posiadać oszczędności umożliwiające przetrwanie bez dochodu przez min. 3 miesiące życia. Im więcej, tym lepiej - wtedy trudniej będzie nasze środowisko złamać grą na przeczekanie!

- Jeśli jeszcze nie posiadasz takiej rezerwy finansowej od kolejnej wypłaty odkładaj min. 10 % swojej pensji, a po każdym pół roku będziesz gotowy na dodatkowy miesiąc protestu bez dochodów (przy założeniu, że 60% dochodu miesięcznego pozwoli nam w czasie protestu przetrwać przez miesiąc).

- Traktuj to jak inwestycję w swoją przyszłość - po skutecznej akcji wypowiadania umów Twoje wynagrodzenie znacznie wzrośnie.

OZZL przelicza, że odłożenie 10 % miesięcznie pozwoli być gotowym do protestów za ok. 1,5 roku, 15 % - za rok, 25 % - za ok. 8 miesięcy, czyli jesienią, a 30% pozwoli działać nawet już latem.

‘’Jeśli otrzymałeś dodatek covidowy - 50% dodatku przeznacz na swoje potrzeby, a połowę odłóż – będziesz gotowy szybciej (prawdopodobnie w 3-4 miesiące) i na dłuższy protest’’ - przekonuje związek lekarzy.

OZZL i Porozumienie Rezydentów przygotowało też ankietę dot. aktualnego stanu przygotowania finansowego do ogólnopolskiego protestu w radykalnej formie. Według organizacji pozwoli ona ocenić potencjał do działania i zaplanować dalsze kroki.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze