Lekarze rodzinni popierają protest pielęgniarek

Autor: FPZ/Rynek Zdrowia • • 08 maja 2015 14:11

W związku z zapowiadanym przez pielęgniarki i położne strajkiem ostrzegawczym w dniu 12 maja br., lekarze rodzinni z Federacji Porozumienie Zielonogórskie wystosowali do Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych list, w którym popierają ich protest.

Lekarze rodzinni popierają protest pielęgniarek

- Zawsze docenialiśmy i będziemy doceniać rolę pielęgniarek i położnych w procesie terapii. To właśnie Wy, realizując nasze - lekarskie zalecenia, Jesteście najbliżej pacjentów. Wasza ciężka praca jest niezbędnym elementem systemu ochrony zdrowia - napisał Jacek Krajewski, prezes Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Pielęgniarki domagają się poprawy warunków pracy i lepszych wynagrodzeń. Tymczasem Ministerstwo Zdrowia przewiduje pierwsze podwyżki w 2016 roku.

- Jesteśmy zdania, iż prestiż Waszego zawodu powinien zostać doceniony i słusznie domagacie się godnych warunków pracy. Parafrazując jednego z aforystów, który twierdził, że „Pielęgniarka to też lekarstwo”, uważamy, że nie należy oszczędzać na lekach - zakończył list Jacek Krajewski.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum