Lekarze rodzinni popierają obowiązkowe szczepienia i paszporty covidowe

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Porozumienie Zielonogórskie22 listopada 2021 14:18

Porozumienie Zielonogórskie wydało oświadczenie w sprawie obowiązkowych szczepień na COVID-19. - Zarząd w pełni popiera zalecenia Rady Medycznej dotyczące obowiązkowych szczepień dla pracowników ochrony zdrowia, gastronomii, handlu, administracji, służb porządkowych i nauczycieli - czytamy w opublikowanym 22 listopada stanowisku.

Weryfikacja paszportów covidowych w Europie to obecnie codzienność w wielu krajach Fot. EPA/LAURENT GILLIERON Dostawca: PAP/EPA.
  • Porozumienie Zielonogórskie wydało oświadczenie w sprawie obowiązkowych szczepień na COVID-19.
  • - Zarząd w pełni popiera zalecenia Rady Medycznej dotyczące obowiązkowych szczepień przeciw SARS-CoV-2 - czytamy w opublikowanym 22 listopada stanowisku. 
  • Chodzi o obowiązkowe szczepienia dla pracowników ochrony zdrowia, nauczycieli, pracowników gastronomii, handlu, administracji i służb porządkowych
  • Ponadto eksperci Federacji PZ podzielają opinię, że "restrykcyjne przestrzeganie rocznych certyfikatów szczepień jest niezbędne w celu ograniczenia ryzyka zakażeń"

Sprawdź: Dlaczego nie ma obostrzeń dla niezaszczepionych? MZ: Ruch antyszczepionkowy jest stosunkowo silny

Porozumienie Zielonogórskie popiera obowiązkowe szczepienia

Porozumienie Zielonogórskie wydało w poniedziałek, 22 listopada, oświadczenie w sprawie obowiązkowych szczepień na COVID-19.

- Zarząd Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie w pełni popiera zalecenia powołanej przez Premiera RP Rady Medycznej dotyczące obowiązkowych szczepień przeciw SARS Cow2 - czytamy w opublikowanym stanowisku. 

Chodzi o obowiązkowe szczepienia dla:

  • Pracowników służby zdrowia i osób mających bezpośredni kontakt z pacjentami;
  • Nauczycieli szkolnych i akademickich;
  • Pracowników gastronomii, handlu, administracji i służb porządkowych.

Sprawdź: "Codzienne umiera 10 autokarów ludzi". Dr Grzesiowski: Jeżeli władza boi się demonstracji, to powinna oddać władzę

Niedzielski: sytuacja w szpitalach jest stabilna. "To, że zajętość wynosi 80 proc., to nie jest zła informacja"

Ogromne kolejki do lekarzy rodzinnych. "Tak źle jeszcze nie było"

Kontrola paszportów covidowych niezbędna w celu ograniczenia ryzyka zakażeń

Ponadto eksperci Federacji PZ podzielają opinię, że "restrykcyjne przestrzeganie rocznych certyfikatów szczepień jest niezbędne w celu ograniczenia ryzyka zakażeń".

- Polityczne korzyści w zarządzaniu realiami życia społeczno-gospodarczego nie powinny stanowić prymatu nad zdrowiem całego narodu przyczyniając się do tragicznego wzrostu tzw. zgonów nadmiarowych. Zagraża to prawidłowemu funkcjonowaniu systemu ochrony zdrowia, a zwłaszcza w sprawowaniu opieki nad polskimi pacjentami i ich rodzinami w POZ zmagającej się z rosnącymi trudnościami kadrowymi i dostępem do ambulatoryjnej opieki specjalistycznej - wskazują. 

Czytaj także: Darmowe szczepienia na grypę dla wszystkich od 23 listopada. MZ podpisał nowelizację rozporządzenia

15 senatorów przygotowało apel do rządu o pilne porozumienie z medykami

Od 22 listopada podwójna certyfikacja w aplikacji. To bat na fałszywe paszporty covidowe

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum