Lekarze podpisują w sieci "antydeklarację wiary"

Autor: Dziennik Polski/Rynek Zdrowia • • 13 czerwca 2014 10:56

Lekarze, którzy nie zgadzają się z "Deklaracją wiary", podpisaną przez 3 tys. lekarzy, stworzyli własne oświadczenie.

Jej twórcą jest Jan Markowski, lekarz. Założył na Facebooku wydarzenie "Nie podpisuję Deklaracji Wiary Lekarzy”. Jego zdaniem 3 tys. ze 170 tys. praktykujących lekarzy nie może zmienić obrazu całości. 

"Pokażmy, że w Polsce są lekarze, którzy składali przysięgę przed Rektorem, a nie Biskupem. Pokażmy, że nie rządzi nami Sumienie w Duchu Świętym, ale kierujemy się dobrem pacjenta i Kodeksem Etyki Lekarskiej!” – można przeczytać w opisie. Do dziś symboliczny udział w nim zgłosiło 3,9 tys. osób. Nie tylko lekarzy. Lekarze, którzy podpisali się pod facebookową kontrdeklaracją przekonują, że nie podoba im się mieszanie spraw wiary i medycyny.

Boją się emocji, które narosły wokół tematu. Przekonują, że to, jakie ktoś ma przekonania, nie powinno mieć wpływu na pracę. Obojętnie, czy jest się górnikiem, policjantem, czy lekarzem. Uczestnicy wydarzenia nie planują kolejnych kroków, bo nie podoba im się, jak środowisko jest dzielone. W ten sposób chcieli pokazać, że jest grupa lekarzy, którzy myślą inaczej.

Więcej: zdrowie.dziennik.pl


Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum