Lekarze leczący chorych z koronawirusem nie dorobią gdzie indziej?

Autor: JW, MZ/Rynek Zdrowia • • 27 marca 2020 10:44

Proszę, by w przypadku wykonywania pracy w kontakcie z osobami ze zdiagnozowanym zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 albo z podejrzeniem zakażenia powstrzymać się od wykonywania pracy z innymi pacjentami. Jednocześnie informuję, że trwają już prace mające na celu wprowadzenie ich do systemu prawa - czytamy w  komunikacie MZ z datą 25 marca podpisanym przez wiceminister zdrowia Józefę Szczurek-Żelazko.

Pandemia SARS-Cov-2 ograniczy liczbę miejsc pracy lekarzy? FOT. Arch. RZ

,,W związku z rozprzestrzenianiem się zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 i odnotowywanym wzrostem zachorowań na COVID-19, również z ryzykiem zawodowym pracowników sektora ochrony zdrowia, proszę by w przypadku wykonywania pracy w kontakcie z osobami ze zdiagnozowanym zakażeniem albo z podejrzeniem zakażenia powstrzymać się od wykonywania pracy z innymi pacjentami, w innych podmiotach leczniczych czy jednostkach organizacyjnych systemu ochrony zdrowia" - czytamy w komunikacie przez wiceminister zdrowia Józefę Szczurek-Żelazko.

"Pracownikom, którzy nie mają bezpośredniego kontaktu z takimi grupami pacjentów, zaleca się ograniczenie liczby miejsc wykonywanej pracy. Zadaniem ochrony zdrowia jest ograniczenie potencjalnych kanałów transmisji zakażeń" - informuje MZ.

"Proszę o bezwzględne zastosowanie się do tych zasad ze skutkiem natychmiastowym" - pisze wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. 

Pełna treść komunikatu znajduje się TUTAJ

Jak przypomina Bartosz Fiałek z zarządu krajowego OZZL, wynagrodzenie lekarzy w publicznych placówkach jest niskie, więc ci dorabiają w innych miejscach. "Teraz to rząd funduje nam tę akcję" - pisze.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum