Lekarze i politycy zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19. Trwa kampania #SzczepimySię

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 stycznia 2021 17:31

Chcę być zdrowa; pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje - mówią eksperci z Rady Medycznej, który dołączyli do kampanii #SzczepimySię, zachęcając Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Zapewniają też, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna, a zaszczepienie się pozwoli na powrót do normalności.

Lekarze i politycy zachęcają do szczepień przeciwko COVID-19. Trwa kampania #SzczepimySię
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Eksperci Rady Medycznej to znani lekarze, naukowcy, w dziedzinie epidemiologii, chorób zakaźnych czy medycyny rodzinnej, którzy doradzają w sprawach epidemii. W specjalnym spocie wideo, który dostępny jest od soboty w mediach społecznościowych Kancelarii Premiera, eksperci opowiedzieli, dlaczego warto się zaszczepić przeciw COVID-19.

- Chcę pojechać na urlop, gdy przyjdą wakacje - mówi prof. Robert Flisiak, Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych.

- Żeby nie zachorować. Chcę być zdrowa - dodaje prof. Magdalena Marczyńska z Kliniki Chorób Zakaźnych Wieku Dziecięcego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. "Wiem, że szczepionka jest bezpieczna i skuteczna - zapewnia.

- Bardzo serdecznie Państwa zachęcam, żeby nie było konieczności leczenia w warunkach intensywnej terapii, żeby nie było konieczności stosowania respiratora - mówi z kolei prof. Radosław Owczuk, kierownik Katedry Anestezjologii i Intensywnej Terapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

- Szczepienie pozwoli na powrót do normalności. Na zmniejszenie liczby ograniczeń - pełne funkcjonowanie - podsumowuje prof. Miłosz Parczewski z Kliniki Chorób Zakaźnych, Tropikalnych i Nabytych Niedoborów Immunologicznych.

Poza ekspertami Rady Medycznej w spocie możemy usłyszeć także wypowiedzi szefa KPRM Michała Dworczyka oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

- Jeżeli jesteśmy osobami młodymi, to pewnie szczepimy się przede wszystkim dla bliskich - dla naszego otoczenia" - mówi minister zdrowia. "To ochrona miejsc pracy i wzrost gospodarczy - podkreśla szef KPRM.

KPRM przypomina, że od 22 stycznia trwają zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. Zarejestrować się można na kilka sposobów: za pomocą SMS na numer 664 908 556, dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię Narodowego Funduszu Zdrowia 989, przez Internet lub bezpośrednio w punkcie szczepień.

Ponadto, każdy, kto skończył 18 rok życia, może zgłosić chęć zaszczepienia się online. Po wypełnieniu formularza, otrzyma mejla z informacją o wystawieniu e-skierowania na szczepienie, gdy ruszy rejestracja dla odpowiedniej grupy wiekowej lub zawodowej.

W telewizji i Internecie trwa kampania informacyjna pod hasłem #SzczepimySię. Wystartował także spot radiowy, a od 1 stycznia można usłyszeć spoty czytane przez Cezarego Pazurę - aktora i ambasadora kampanii. Kolejnym spotem, który można obejrzeć i usłyszeć w radiu jest spot z udziałem ratowników medycznych. Ponadto na ulicach polskich miast zawisły billboardy. Akcja #SzczepimySię obecna jest także w mediach społecznościowych.

Kancelaria Premiera uruchomiła również stronę internetową gov.pl/szczepimysie, gdzie znajdują się kompleksowe i sprawdzone informacje na temat szczepionki. Dla obywateli przeznaczona jest również bezpłatna, całodobowa infolinia Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, dostępna pod numerem 989.

Daria Kania (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
    PARTNERZY SERWISU
    partner serwisu
    partner serwisu

    Najnowsze