Lekarz związkowiec pisze do ministra sprawiedliwości z sugestią kogo ścigać zamiast personelu medycznego

Autor: MSX/Rynek Zdrowia • • 19 kwietnia 2020 17:52

Lekarz Bartosz Fiałek, przewodniczący regionu Kujawsko-Pomorskiego OZZL zaapelował do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o zaprzestanie działań sądowych przeciwko personelowi medycznemu. Prosi też, by minister zlecił prokuratorskie śledztw w sprawie braków podstawowych środków ochrony indywidualnej i testów na koronawirusa.

Fot. archiwum

Pismo datowane na poniedziałek, 20 kwietnia Bartosz Fiałek, przewodniczący regionu Kujawsko-Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy zamieścił na swoim koncie na facebooku w niedzielę (19 kwietnia), wyjaśniając, że "data jutrzejsza z uwagi ma wysyłkę pocztą".

W przygotowanym piśmie adresowanym do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry lekarz-związkowiec napisał: "Z wielkim zdziwieniem obserwuję Pańskie decyzje o wszczynaniu śledztwa przeciwko personelowi medycznemu, który nie odpowiedział pozytywnie na - często bezpodstawne i bezprawne skierowania do pracy przy zwalczaniu epidemii koronawirusa".

Dalej autor pisma wyjaśnia, że będąc w pełni świadomym i odpowiedzialnym prosi, aby minister Ziobro zaniechał tych działań, gdyż prowadzą one do utraty kolejnych pracowników ochrony zdrowia, którzy już obecnie występują w znacznym niedoborze niepozwalającym świadczyć adekwatnych usług zdrowotnych dla Polek i Polaków.

"Ponadto sugeruję, aby w pierwszej kolejności zajął się Pan zlecaniem prokuratorskich śledztw w sprawie braków podstawowych środków ochrony indywidualnej oraz testów w placówkach medycznych, które na co dzień walczą o - również Pańskie - zdrowie i życie na froncie" - kończy swój apel Fiałek, lekarz z zarządu krajowego OZZL.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum