IB, PAP/ Rynek Zdrowia | 09-03-2021 19:24

Leczenie chorób niecovidowych w placówkach sektora prywatnego? Taka jest propozycja

Proponujemy, żeby rząd uruchomił prywatny system ochrony zdrowia do leczenia chorób niecovidowych - mówi poseł PSL Dariusz Klimczak.

Prywatny sektor ochrony zdrowia dysponuje bardzo dużym potencjałem - ocenił poseł ludowców Fot. Archiwum

 

  • Prywatny sektor ochrony zdrowia dysponuje bardzo dużym potencjałem - ocenił poseł ludowców
  • Decyzja o ograniczeniu udzielania świadczeń planowych jest uderzeniem w nasze zdrowie i życie - mówi poseł PSL

W poniedziałek NFZ poinformował, że "w związku z rozwojem epidemii, na polecenie ministra zdrowia, centrala NFZ zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo".

NFZ wyjaśnił, że ograniczenie udzielania świadczeń nie powinno dotyczyć planowej diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Dodatkowo - jak wskazał fundusz - przy ograniczeniu lub zawieszeniu udzielania świadczeń należy wziąć pod uwagę przyjęty plan leczenia oraz wysokie prawdopodobieństwo pobytu pacjenta po zabiegu w oddziale anestezjologii i intensywnej terapii.

Klimczak ocenił na wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie, że decyzja ta jest "uderzeniem w nasze zdrowie i życie". - I nie usprawiedliwia rządu, że pozostawił jeden wyjątek, czyli choroby onkologiczne, ponieważ Polacy chorują na szereg innych bardzo poważnych schorzeń - podkreślił poseł PSL.