Lech Wałęsa ma koronawirusa. "Nie czuję własnego ciała"

Autor: oprac. KK • Źródło: Rynek Zdrowia21 stycznia 2022 15:27

Były prezydent Lech Wałęsa poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała" - napisał w mediach społecznościowych.

Lech Wałęsa ma koronawirusa. "Nie czuję własnego ciała"
Lech Wałęsa poinformował, że ma koronawirusa. Fot. Shutterstock
  • Lech Wałęsa poinformował, że został zakażony koronawirusem.
  • Jak informuje były prezydent jest zaszczepiony trzema dawkami szczepionki przeciw COVID19.

Lech Wałęsa ma koronawirusa

- Nie mogę uwierzyć. Jestem zainfekowany - poinformował Lech Wałęsa. Dodał, że przyjął trzy dawki szczepionki przeciw COVID19.

Z jakimi objawami mierzy się były prezydent?

- Ból głowy. Nie mogę rozgrzać ciała. Odczuwam odrywanie ciała od kości. Nie mogę nic poradzić, nie czuję własnego ciała. Co robić? - napisał były polityk.

Lekarz do byłego prezydenta: na tę chwilę należy zastosować standardowe leczenie

W reakcji na wiadomość o stanie zdrowia Lecha Wałęsy, Bartosz Fiałek, lekarz, napisał: Szanowny Panie Prezydencie, szczepionki przeciw COVID-19 (a już szczególnie przyjęcie cyklu podstawowego wspartego dawką przypominającą) świetnie chronią przed ciężkimi powikłaniami choroby, jak hospitalizacja tudzież zgon.

Przypomniał, że z uwagi na pojawienie się nowego, lepiej transmitującego się oraz uciekającego odpowiedzi odpornościowej wariantu, ochrona przed zachorowaniem istotnie się zmniejsza.

"W przypadku opisywanych przez Pana objawów wydaje się, że na tę chwilę należy zastosować standardowe leczenie, jak w infekcjach wirusowych dróg oddechowych: leki przeciwbólowe/przeciwgorączkowe, odpoczynek, picie dużej ilości płynów oraz częste wietrzenie pomieszczenia. Wskazana jest również kontrola saturacji przy pomocy domowego pulsoksymetru" - napisał Fiałek. 

Dodał, że w razie pogorszenia stanu, w tym wystąpienia objawów duszności, należy natychmiast zasięgnąć specjalistycznej porady lekarskiej.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum