PAP/Rynek Zdrowia | 27-07-2017 10:01

Latos: zbyt mało mówi się o zagrożeniach związanych z solariami

Niestety, dość bezkrytycznie podchodzi się do problemów, które mogą się wiązać z nadmiernym korzystaniem z solariów. Mało kto wie, i mało kto mówi o tym, jakie to są zagrożenia - zaznacza w rozmowie z "Naszym Dziennikiem" poseł PiS Tomasz Latos, zastępca przewodniczącego sejmowej komisji zdrowia, z zawodu lekarz.

Poseł Tomasz Latos; FOT. PTWP

Mimo zaawansowanych badań nad czerniakiem nowotwór ten jest ciągle niebezpieczny. Jedną z głównych przyczyn jego wystąpienia jest nadmierne korzystanie z solariów - pisze "Nasz Dziennik".

W parlamencie trwają prace nad prezydenckim projektem ustawy, która całkowicie zakazuje korzystania z solariów przez osoby poniżej osiemnastego roku życia.

Eksperci alarmują, że w procesie opalania się uszkodzeniu ulegają włókna kolagenu i elastyny. Skóra przesusza się, a proces jej starzenia przyspiesza. Korzystający z solariów muszą liczyć się także z tym, że szkodliwe działanie sztucznego promieniowania ultrafioletowego zwiększa ryzyko zachorowania na raka bądź jest jego bezpośrednią przyczyną.