Latos: opozycja marzyła o tym, żeby wprowadzić ustawę o sieci, ale...

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 10 marca 2017 12:40

To bardzo trudna ustawa, ale oczekiwana - mówił w piątek (10 marca) w Sejmie Tomasz Latos (PiS). Dodał, że opozycja "marzyła" o tym, by ją wprowadzić, ale zabrakło jej "determinacji, odwagi, pomysłu".

Latos: opozycja marzyła o tym, żeby wprowadzić ustawę o sieci, ale...

Resort zdrowia przedstawił posłom informację o Systemie Podstawowego Szpitalnego Zabezpieczenia Świadczeń Zdrowotnych (czyli o sieci szpitali). Nad projektem w tej sprawie pracuje Sejm - w tym tygodniu odbyło się jego pierwsze czytanie na posiedzeniu komisji zdrowia.

Poseł PiS Tomasz Latos podkreślił, że wprowadzenie sieci szpitali jest konieczne ze względu na problemy pojawiające się w obecnym systemie służby zdrowia. Jak mówił, panował w nim chaos; zdarzało się, że ważne podmioty, wykonujące istotne procedury przegrywały w konkursach z placówkami małymi, często kilkułóżkowymi, które oferowały niższe ceny za świadczenia.

Jego zdaniem należy wprowadzić sieć szpitali, aby "wspierać te najważniejsze dla systemu i dla pacjenta placówki".

- Nie może być tak, że tworzą się nowe podmioty konkurujące o tego samego pacjenta i wyrywają sobie pieniądze - dodał.

Zapewnił, że szpitale, które nie znajdą się w sieci będą podlegać "normalnej procedurze konkursowej, która odbywa się od 1999 r.".

Latos mówił także, że sieć szpitali pozwoli na lepszą koordynację pacjenta i usprawni leczenie osób z wieloma chorobami.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum