Kuchciński o wsparciu osób niepełnosprawnych: to powinien być całościowy projekt rządowy

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 23 kwietnia 2018 10:39

W przypadku wsparcia osób niepełnosprawnych powinien to być całościowy projekt rządowy - ocenił w poniedziałek (23 kwietnia) marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jego zdaniem konferencja w sprawie programu Dostępność plus to dobra podstawa dla spełnienia oczekiwań osób niepełnosprawnych.

Marek Kuchciński: - W przypadku wsparcia osób niepełnosprawnych powinien to być całościowy projekt rządowy. Fot. strona Sejmu RP/Paweł Kula

Do kwestii wsparcia osób niepełnosprawnych w poniedziałek ( 23 kwietnia) na Twitterze odniósł się marszałek Sejmu Marek Kuchciński. - Punktem wyjścia do pracy Sejmu jest projekt ustawy. W tym przypadku powinien to być całościowy projekt rządowy - napisał.

Przypomniał również, że w poniedziałek odbędzie się konferencja, na której premier Mateusz Morawiecki zainauguruje program Dostępność plus. - Dziś ważne wydarzenie: konferencja Dostępność plus. To dobra podstawa dla spełnienia oczekiwań osób niepełnosprawnych - podkreślił Kuchciński.

Program Dostępność plus ma ułatwić np. seniorom, osobom z niepełnosprawnościami czy kobietom z dziećmi poruszanie się w przestrzeni publicznej. Rząd w latach 2018-2025 zamierza przeznaczyć na realizację tego programu ponad 23 mld zł - z funduszy unijnych i krajowych oraz tak zwanych funduszy norweskich i EOG. Za przygotowanie programu odpowiada Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum