Krzysztof Bukiel: część organizacji chce zaostrzenia protestu pieczątkowego

Autor: RMF/Rynek Zdrowia • • 07 stycznia 2012 13:14

OZZL myśli o tym, żeby uczynić krok w kierunku oczekiwań rządowych, i zawiesić protest - deklaruje Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy. Jednak, jak przyznaje w rozmowie z radiem RMF FM, decyzja należy do czterech organizacji, z których część chce zaostrzenia protestu.

Decyzja w tej sprawie najprawdopodobniej zapadnie w poniedziałek (9 stycznia). Jak podkreślił szef OZZL, w każdej organizacji są przedstawiciele, którzy chcą zaostrzenia protestu, jako reakcji na słowa premiera, który stwierdził, że lekarze protestują tylko dla własnej wygody.

Krzysztof Bukiel przyznał też, że lekarze zdają sobie sprawę, iż nowelizacja kontrowersyjnych zapisów ustawy refundacyjnej nie nastąpi z dnia na dzień, dlatego są gotowi pójść nieco na rękę rządowi. Uzależnia to jednak od rozporządzenia prezesa NFZ, Jacka Paszkiewicza, o niekaraniu lekarzy (m.in. za brak określenia na receptach poziomu refundacji leku - red.).

Bukiel w rozmowie z RMF FM powiedział, że wprawdzie przedstawiciele OZZL nie uczestniczyli w posiedzeniach komisji zdrowia na temat tej ustawy, jednak wysyłali pisma w ramach dialogu społecznego, który przewiduje, że opinie związków bierze się pod uwagę.

Więcej: http://www.rmf24.pl/

 

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum