×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Krótsza izolacja dla wszystkich. W środę minister zdrowia ogłosi szczegóły

Autor: JPP • Źródło: Rynek Zdrowia07 lutego 2022 11:00

Będzie krótsza izolacja dla wszystkich obywateli - zapowiedział w poniedziałek, 7 lutego, Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia. Decyzja ma zapaść jeszcze dziś.

Krótsza izolacja dla wszystkich. W środę minister zdrowia ogłosi szczegóły
Koronawirus w Polsce. Żołnierze WOT pracują w punkcie poboru próbek do testów na COVID-19 w Szpitalu Wojskowym nr. 6 w Dęblinie Fot. PAP/Wojtek Jargiło
 • Będzie krótsza izolacja dla wszystkich obywateli - zapowiedział w poniedziałek, 7 lutego, Wojciech Andrusiewicz
 • - Wiąże się to po pierwsze z krótszym okresem objawowym, z krótszym okresem kiedy zarażamy aktywnie i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach - wyjaśnił rzecznik prasowy resortu zdrowia
 • Decyzja w sprawie zapadnie dziś na sztabie kryzysowym w Ministerstwie Zdrowia, natomiast szczegóły ma ogłosić w środę, 9 lutego minister Adam Niedzielski
 • Jak zastrzegł Andrusiewicz na dziś nie ma mowy o likwidacji i skróceniu kwarantanny dla wszystkich

Będzie krótsza izolacja dla wszystkich. Dziś decyzja 

Będzie krótsza izolacja dla wszystkich obywateli - zapowiedział w poniedziałek, 7 lutego, Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia.

- Chodzi o skrócenie okresu izolacji dla wszystkich obywateli, którzy chorują w naszym kraju. Wiąże się to po pierwsze z krótszym okresem objawowym, z krótszym okresem kiedy zarażamy aktywnie, i z koniecznością przywracania do pracy pracowników w różnych branżach, bo widzicie państwo przy tej zakaźności wirusa jak szybko wyłączane są osoby z rynku pracy, co nie pozostaje bez wpływu dla gospodarki naszego kraju - wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia.

Jak dodał decyzja w tej sprawie zostanie podjęta jeszcze dziś na sztabie kryzysowym w Ministerstwie Zdrowia. Natomiast szczegóły ma ogłosić w środę, 9 lutego, minister zdrowia Adam Niedzielski. 

Na dziś nie ma mowy o likwidacji i skróceniu kwarantanny.

- Na dzień dzisiejszy okres kwarantanny pozostaje stały, ale nie wykluczamy, że to się zmieni. Na chwilę obecną chcemy skrócić okres izolacji – powiedział Andrusiewicz.

Przypomniał, że do tej pory skrócono okres kwarantanny i izolacji dla medyków i służb mundurowych (odpowiednio do 5 i 7 dni). Nowością będzie skrócenie izolacji dla wszystkich. Natomiast jak zastrzegł Adnrusiewicz w planach nie ma skrócenia kwarantanny.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze