Kraska: sprawne działanie rządu konieczne m.in. z powodu epidemii, zaprzysiężenie istotne

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 06 października 2020 10:37

Trwa walka z epidemią, sprawne działanie całego rządu jest konieczne - podkreślił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, odnosząc się do planowanego na wtorek zaprzysiężenia nowych ministrów.

Kraska: sprawne działanie rządu konieczne m.in. z powodu epidemii, zaprzysiężenie istotne
Fot. Archiwum (zdjęcie ilustracyjne)

- Wchodzimy w nowy etap, jeśli chodzi o walkę z koronawirusem, dlatego sprawne działanie nie tylko ministerstwa zdrowia, ale całego rządu jest konieczne. Decyzje, aby rząd działał w pełnym składzie, który został przedstawiony przez pana premiera, powinny nastąpić, jak najszybciej. Myślę, że dzisiejsze zaprzysiężenie (nowego składu Rady Ministrów) spowoduje to, że będziemy wspólnie pracować naw zwalczaniem epidemii koronawirusa - powiedział Kraska we wtorek (6 października) w Polsat News.

We wtorek po południu w ogrodach Pałacu Prezydenckiego zaplanowano uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego, z wyjątkiem zakażonego koronawirusem Przemysława Czarnka, który ma być ministrem edukacji i nauki.

Pierwotnie uroczystość miała się odbyć w poniedziałek, jednak tego dnia rano Czarnek poinformował, że ma dodatni wynik testu na obecność SARS-CoV-2.

Premier zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy o wyznaczenie innego terminu dokonania zmian w Radzie Ministrów. Powiatowy inspektor sanitarny przeprowadził postępowanie epidemiologiczne. Na kwarantannę zostali skierowani: wicepremier Jacek Sasin, szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, odchodzący szef MEN Dariusz Piontkowski oraz wiceminister klimatu Jacek Ozdoba. 

Katarzyn Lechowicz-Dyl

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum