×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Kraków: od poniedziałku magistrat zamknięty, terminy urzędowe zostaną wydłużone

Autor: PAP/Rynek Zdrowia14 marca 2020 16:31Aktualizacja: 14 marca 2020 16:36

Od poniedziałku budynki Urzędu Miasta Krakowa będą zamknięte dla mieszkańców i dostępne wyłącznie dla pracowników - poinformował w sobotę (14 marca) magistrat. Osobiście można będzie załatwić tylko sprawy dotyczące rejestracji bieżącej zgonów oraz sporządzania aktów zgonów.

Kraków: od poniedziałku magistrat zamknięty, terminy urzędowe zostaną wydłużone
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej urząd prosi, aby załatwianie spraw urzędowych odłożyć w czasie, i przypomina, że zgodnie z zapowiedziami rządu terminy urzędowe zostaną wydłużone.

Wszelkie dokumenty i wnioski do Urzędu Miasta Krakowa będzie można złożyć elektronicznie lub poprzez wrzucenie specjalnej koperty do odpowiedniego pojemnika umieszczonego w pobliżu wejścia do urzędu w 12 lokalizacjach urzędu miasta.

Wyjątkiem ma być rejestracja bieżąca zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów. W tych sprawach pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego przyjmują osobiście w dwóch lokalizacjach: ul. Lubelska oraz os. Zgody.

Władze Krakowa apelują, by z urzędnikami kontaktować się za pośrednictwem internetu lub telefonicznie. Jednocześnie proszą o wyrozumiałość, przypominając, że urząd - jak każdy pracodawca - musi się liczyć z nieobecnością pracowników korzystających z prawa opieki nad dziećmi, a także zezwala na pracę zdalną tym osobom, które ze względów zdrowotnych nie powinny narażać się na ryzyko zakażenia.

Wcześniej zawieszenie pracy i odwołanie przyjmowania obywateli w placówkach zamiejscowych (Nowy Sącz, Oświęcim, Tarnów) ogłosił Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Równocześnie zwrócił się z prośbą o załatwianie pilnych spraw drogą internetową (ePUAP lub e-mail) lub telefoniczną. W siedzibie urzędu marszałkowskiego w Krakowie nie zawieszono przyjmowania obywateli, jednak urząd apeluje o rezygnację z osobistego załatwiania spraw i o kontakt elektroniczny lub telefoniczny.

O pozostanie w domach zaapelował również urząd wojewódzki. Poinformował także, że od poniedziałku zawiesza obsługę cudzoziemców, a decyzje administracyjne będzie wysyłał pocztą. Obcokrajowcy proszeni są o składanie wniosków drogą poczty tradycyjnej lub odłożenie spraw w czasie.

W Krakowie jak dotąd potwierdzono jeden przypadek zachorowania na koronawirusa. Ponad 60-letni chory, który był wcześniej w północnych Włoszech, przebywa w Szpitalu im. Stefana Żeromskiego; jego stan jest ciężki, ale stabilny. Według ostatnich danych w całej Małopolsce 23 osoby są hospitalizowane, 94 osoby przebywają na kwarantannie domowej, a 153 zostało objętych nadzorem epidemiologicznym.

Według najnowszych danych (stan na 14 marca, godz. 16.00 ) w Polsce potwierdzono 93 przypadki koronawirusa, dwie zakażone osoby zmarły. Ministerstwo Zdrowia podało w sobotę, że w ciągu ostatniej doby wykonano ponad 1,5 tys. testów.

Beata Kołodziej (PAP)

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze