Kraków: modernizacja infrastruktury IT w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

Autor: • Źródło: PAP17 maja 2022 15:36

Dzięki modernizacji infrastruktury IT personel, pacjenci i goście Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu będą mieć łatwy dostęp do szybkiego internetu. Wartość pomocy, którą w tym zakresie zaoferowała lecznicy prywatna firma, wynosi ponad milion złotych.

Kraków: modernizacja infrastruktury IT w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym

"Bez odpowiedniej infrastruktury oraz bez dobrodziejstw, jakie do współczesnej medycyny wnoszą ze sobą nowoczesne technologie, nie zapewnimy dzieciom opieki medycznej, na jaką zasługują. Z tych właśnie powodów tak cenna jest pomoc zadeklarowana szpitalowi przez firmę Cisco, której wartość opiewa na ponad milion złotych" - powiedział podczas wtorkowej konferencji dyrektor szpitala Wojciech Cyrul.

Zwrócił też uwagę m.in., że "obecne zasady funkcjonowania pediatrii oraz rosyjska agresja na Ukrainę powodują, że dostęp do świadczeń zdrowotnych na dotychczasowym poziomie staje się coraz trudniejszy".

Z informacji placówki wynika, że pracownicy i pacjenci mają problemy z nawiązaniem połączenia sieciowego. Wynika to nie tylko z przestarzałej infrastruktury informatycznej (IT), ale też z topografii kompleksu, w którym liczne elementy konstrukcji betonowych utrudniają przesyłanie sygnału.

"Brak dostępu do sieci doskwiera małym pacjentom z oddziału onkologii, którzy nierzadko spędzają w szpitalu długie tygodnie i nie mogą opuścić budynku. Z kolei personel medyczny zmaga się z niemożnością szybkiego wyszukiwania informacji niezbędnych w podejmowaniu decyzji dotyczących procesu leczeniu i sprawnej komunikacji" - podał szpital w informacji dla mediów.

Firma Cisco w ramach partnerstwa technologicznego dostarczy placówce nowoczesnych rozwiązań z zakresu Wi-Fi, komunikacji wideo i cyberbezpieczeństwa. Pracownicy firmy w ramach wolontariatu zmodernizują infrastrukturę IT szpitala.

W planach są również szkolenia dla pracowników USDK z zakresu cyberbezpieczeństwa. Placówki medyczne bywają celem ataków, ponieważ mają dane wrażliwe na temat pacjentów.

USDK to największy szpital pediatryczny w południowej Polsce. W placówce jest 420 łóżek. Rocznie pomoc otrzymuje tu ponad 230 tys. małych pacjentów.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum