Kraków: bezpłatne konsultacje urologiczne i infolinia w ramach Festiwalu KultURO

Autor: • Źródło: PAP23 września 2022 13:49

Bezpłatne konsultacje urologiczne w sobotę 24 września w szpitalu Żeromskiego i w Szpitalu Uniwersyteckim w sobotę 1 października, a także konsultacje telefoniczne od 26 do 30 września znalazły się w programie ósmej edycji Festiwalu KultURO w Krakowie.

Kraków: bezpłatne konsultacje urologiczne i infolinia w ramach Festiwalu KultURO
bezpłatne konsultacje urologiczne i infolinia w ramach Festiwalu KultURO. Fot. Adobestock
  • Wydarzenie to łączy urologię z kulturą; ma działać na rzecz profilaktyki i - poprzez wydarzenia muzyczne w programie
  • Inicjatywa zachęcać do badań, zdrowego stylu życia, przełamywać tabu związane z chorobami układu moczowego

Jedna czwarta wszystkich nowotworów

- Nowotwory układu moczowego stanowią aż 25 proc. liczby wszystkich nowotworów. Najczęściej występuje rak prostaty, potem nowotwory pęcherza i na trzecim miejscu są nowotwory nerki. Nie sposób zapobiec wszystkim chorobom, ale wielu można uniknąć, np. nie palić papierosów - powiedział na piątkowej konferencji prasowej prof. Piotr Chłosta, kierownik Katedry i Kliniki Urologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, pomysłodawca Festiwalu KultURO.

Dzień otwarty w poradni urologicznej Szpitala im. Żeromskiego odbędzie się 24 września, w godzinach 8-12. Porady będą udzielane tylko zarejestrowanym wcześniej pacjentom. Na bezpłatną konsultację można zarejestrować się dzwoniąc w dniach 21-23 września w godzinach 9-12 pod numer telefonu 12 622 95 29.

Dzień otwarty w poradni urologicznej Szpitala Uniwersyteckiego odbędzie się 1 października, w godzinach 9-12. Porady będą udzielane tylko zarejestrowanym wcześniej pacjentom. Na bezpłatną konsultację można zarejestrować się dzwoniąc w dniach 26-30 września w godzinach 12-14 pod numer telefonu 12 400 25 41.

Nie zabraknie także konsultacji telefonicznych. Od 26 do 30 września dla mieszkańców Krakowa będzie działała specjalna infolinia. W godz. 12-14 będzie dyżurował i odpowiadał na pytania lekarz urolog. Każdy będzie mógł zadzwonić na numer telefonu 459 595 566.

Festiwal zainauguruje 24 września koncert rockowy w klubie muzycznym Forty Kleparz. Wystąpią prof. Piotr Chłosta (gitara), Marek Piekarczyk, Piotr Cugowski, Janusz Grzywacz i formacja Trzynasta W Samo Południe z Wrocławia. Wstęp bezpłatny. W programie festiwalu znajdą się także lekcje prozdrowotne w szkołach i konkurs plastyczny.

KultURO jest częścią międzynarodowej kampanii Tydzień Urologii promującej profilaktykę urologiczną.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum