Kosiniak-Kamysz: zamierzamy powołać Radę ds. Seniorów

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 12 stycznia 2013 10:07

Choć Europejski Rok Aktywności Osób Starszych się już skończył, zamierzamy w dalszym ciągu wspierać aktywność seniorów i włączać ich w życie społeczne - zapewnia w rozmowie z PAP minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz: zamierzamy powołać Radę ds. Seniorów

Zakończył się Europejski Rok Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej, Polska została oceniona jako jeden z krajów, który w tym czasie zrobił sporo dla seniorów.

- Powołaliśmy w MPiPS Departament Polityki Senioralnej, mamy rządowy program aktywności osób starszych, zamierzamy powołać Radę ds. Seniorów - powiedział dziennikarzowi PAP minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

Jak wyjaśnił Rada byłaby miejscem, gdzie spotkaliby się eksperci: np. geriatrzy, socjologowie, osoby zajmujące się aktywnością seniorów w różnych organizacjach pozarządowych, a także sami seniorzy. Będzie w niej też grono urzędników z poszczególnych ministerstw, zdrowia, sportu, kultury czy edukacji. 

- Nasze ministerstwo jest dobrze odbierane jako resort, gdzie seniorzy mają swoje miejsce, i chciałbym, aby nadal mieli takie mieli poczucie - stwierdził Kosiniak-Kamysz.

Rada ma być ciałem doradczym, które w oparciu o rządowy program wypracuje do września 2013 r. politykę państwa wobec osób starszych na lata 2014-2020.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum