×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
 • Musisz zaznaczyć to pole

Kosiniak-Kamysz: prezydent RP powinien być patronem reformy służby zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia27 grudnia 2019 21:14

Prezydent RP powinien być patronem prawdziwej reformy służby zdrowia, powinien wziąć za nią odpowiedzialność, Andrzej Duda tego nie zrobił - mówił w piątek w Kielcach szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Zapewnił, że jeśli zostanie prezydentem, podejmie się tego zadania.

Kosiniak-Kamysz: prezydent RP powinien być patronem reformy służby zdrowia
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Kosiniak-Kamysz wziął udział w spotkaniu opłatkowym działaczy Polskiego Stronnictwa Ludowego. Podczas konferencji prasowej szef ludowców zapewnił, że jednym z najważniejszych elementów jego kampanii w wyborach na prezydenta RP będą sprawy służby zdrowia. Podkreślił, że PSL proponuje wprowadzenie zerowego podatku VAT na zdrową żywność.

- To jest inwestycja w profilaktykę, prewencję i styl życia - mówię to jako lekarz. To jest szansa na dobrą profilaktykę - powiedział szef PSL.

Dodał, że w przypadku choroby ratunkiem jest "dobrze funkcjonująca służba zdrowia". Podkreślił, że w internecie prowadzonych jest wiele zbiórek pieniędzy na rzecz chorych, zwłaszcza dzieci.

- Bardzo dziękuje tym wszystkim, którzy zbierają i wpłacają te pieniądze, ale w XXI wieku jest to nie do pomyślenia. Tak wiele dzieciaków i ich rodziców nie może liczyć na państwo polskie, tylko na swoich rodaków, swoich współobywateli i sąsiadów, którzy pomagają - mówił Kosiniak- Kamysz. Wspomniał także o długim czasie oczekiwania na wizytę do lekarzy specjalistów. Dodał też, że "prezydent Rzeczypospolitej powinien być patronem prawdziwej reformy służby zdrowia".

- Powinien wziąć za to odpowiedzialność, Andrzej Duda niestety tego nie zrobił. Trzeba to zmienić. Jako prezydent podejmę sprawy służby zdrowia - zapewnił szef ludowców. Podkreślił, że "nie ma w tej chwili ważniejszej sprawy, niż reforma służby zdrowia".

- Ten rząd tego nie zrobił przez cztery lata. Zmarnowaliśmy ten czas - ocenił Kosiniak-Kamysz.

- Podniesienie finansowania do 6,8 proc. PKB, skrócenie ścieżki specjalizacyjnej, przyspieszenie nostryfikacji dyplomów, bo brakuje nam lekarzy i pielęgniarek. To są przykłady naszego programu w aspekcie ochrony zdrowia. Będziemy robić wszystko, żeby do tego doprowadzić - zapewnił. Przypomniał, że PSL podpisał pakt na rzecz reformy służby zdrowia.

- Będziemy go realizować, niezależnie od tego czy jesteśmy w opozycji, czy współrządzimy. Zobowiązujemy się do brania odpowiedzialności za reformę służby zdrowia. To nigdy nie jest łatwe. Wymaga poświęcenia i inwestycji. Wymaga odważnych decyzji, ale ja do tych odważnych decyzji jestem przygotowany - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

- Zdrowie będzie jednym z najważniejszych elementów mojej kampanii - zapewnił prezes PSL.

Janusz Majewski - PAP

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  PARTNERZY SERWISU
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu
  partner serwisu

  Najnowsze