Kosiniak-Kamysz, lekarz z zawodu: Mogę zaszczepić prezydenta. Karczewski – również lekarz: Odradzam ofertę

Autor: KG/Rynek Zdrowia • • 19 grudnia 2020 12:20

Władysław Kosiniak-Kamysz - z zawodu lekarz - zadeklarował, że jeżeli szczepionka na COVID będzie dostępna w Polsce, może ''zaszczepić pana prezydenta Andrzeja Dudę''. Stanisław Karczewski pisze na Twitterze do prezydenta Dudy: ''stanowczo odradzam ofertę Pana Kosiniaka-Kamysza''.

Kosiniak-Kamysz, lekarz z zawodu: Mogę zaszczepić prezydenta. Karczewski – również lekarz: Odradzam ofertę
Stanisław Karczewski. FOT. Sławomir Kaczorek/Wikimedia Commons

W piątek (18 grudnia) lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz w wypowiedzi dla TVN24 stwierdził, że jeżeli szczepionka na Covid zostanie dopuszczona do obrotu i będzie taka możliwość: ''od razu idę się szczepić i zachęcam do tego wszystkich''.

Dodał: - Ja powiem więcej: ja jeszcze mogę jechać i zaszczepić pana prezydenta Dudę, bo on miał chyba jakieś wątpliwości do tego i zrobię to jak najszybciej się da, żeby tylko nie siali fake newsów, zwłaszcza rządzący, którzy są odpowiedzialni za te szczepienia.

W sobotę (19 grudnia) rano na Twitterze Stanisława Karczewskiego, senatora PiS, chirurga pojawił się wpis:  ''Panie Prezydencie. Zachęcam do szczepienia. Sam, choć przeszedłem #COVID19, będę się szczepił. Ale stanowczo odradzam ofertę Pana @KosiniakKamysz. Są politycy, którym się ufa i są tacy, którym trudno ufać''.

Pod twittem zawrzało. Komentujący krytykują wypowiedź Karczewskiego wskazując, że mówi o swoim koledze lekarzu. Wzywają Naczelną Izbę Lekarską do zajęcia się sprawą podkreślając, że jeden lekarz publicznie podważa kompetencje drugiego.

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum