Kosiniak-Kamysz: domagamy się przeznaczenia 6 proc. PKB na służbę zdrowia

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 13 kwietnia 2019 12:36

Rząd zaniedbał, zbagatelizował i nie inwestuje w zdrowie Polaków; domagamy się przeznaczenia 6 proc. PKB na służbę zdrowia - powiedział w sobotę (13 kwietnia) na konwencji regionalnej Koalicji Europejskiej w Rzeszowie prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

Kosiniak-Kamysz: domagamy się przeznaczenia 6 proc. PKB na służbę zdrowia
Prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Fot. PTWP

W ocenie szefa ludowców "rząd widocznie nie daje rady w kwestii zdrowia". - Rząd zaniedbał, zbagatelizował i nie inwestuje w zdrowie Polaków. Rząd nie daje rady, bo nie ma pomysłu, w jaki sposób uzdrowić trudną sytuację w służbie zdrowia - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Podkreślił, że w planach rządu nie ma propozycji dla pielęgniarek, fizjoterapeutów i polskich pacjentów. - Domagamy się i oczekujemy dojścia do 6 proc. PKB na służbę zdrowia - oświadczył. Jego zdaniem Polska jest "w ogonie Europy", jeśli chodzi o środki przeznaczane na służbę zdrowia. - Cypr, Łotwa, Rumunia i Polska to są kraje, które najmniej przeznaczają na opiekę zdrowotną - dodał.

Prezes PSL zaproponował wdrożenie Europejskiego Programu Walki z Rakiem. - Proponujemy Europejki Program, który zmieni oblicze osób cierpiących na chorobę nowotworową. Da im szanse na to, żeby diagnostyka była szybsza - zaznaczył.

Szef ludowców w swoim przemówieniu zwrócił też uwagę na kwestie "zielonej energii". - Zielona energia powinna stanowić o bezpieczeństwie energetycznym Polski, o czystym powietrzu, jakości życia, o walce ze smogiem. Tu muszą być też jednolite dopłaty - wskazał Kosiniak-Kamysz.

Jak dodał "zielona energia" jest szansą na lepsze środowisko i równowagę w dochodach dla gospodarstw rolniczych.

Mateusz Mikowski, Alfred Kyc, Wojciech Huk

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum