Koronawirus w szkołach. Coraz więcej klas na nauce zdalnej. W jednym regionie 250 dzieci

Autor: oprac. MP • Źródło: Radio Zet/Rynek Zdrowia10 września 2021 08:01

Koronawirus sabotuje nowy rok szkolnyc. Zakażeń jest coraz więcej, a wraz z nimi wraca nauka zdalna. Chorują i dzieci i nauczyciele. Dla przykładu w woj. warmińsko-mazurskim już 230 dzieci ze szkół i przedszkoli odesłano do domów. Ostatnio naukę zdalną wprowadzono też w Opolu.

W szkołach wraca nauka zdalna. Coraz więcej przypadków zakażeń koranawirusem wśród uczniów Fot. Shutterstock
  • Dopiero co uczniowie 1 września rozpoczęli naukę stacjonarną w szkołach, a już coraz więcej placówek wraca do nauki zdalnej
  • Przyczyną odsyłania uczniów i nauczycieli na kwarantannę oczywiście są kolejne przypadki zakażeń koronawirusem
  • Od czwartku (9 września) szkoła w Opolu zawiesiła zajęcia. Z kolei w woj. warmińsko-mazurskim już 230 dzieci ze szkół i przedszkoli odesłano do domów
  • Wcześniej do nauki zdalnej wróciły szkoły m.in. w Warszawie, Poznaniu, Grudziądzu, Radomiu czy Bydgoszczy

Uczniowie wracają do szkół. Nauka stacjonarna przerwana z powodu koronawirusa 

Szkoła Specjalna Przysposobienia do Pracy w Opolu to kolejna placówka, gdzie zawieszono naukę stacjonarną. Jeden z nauczycieli jest zakażony koronawirusem, przez co pięciu uczniów, wraz z pedagogiem, trafiło na kwarantannę. 

- W czwartek - 9 września - po stwierdzeniu, że jeden z nauczycieli jest zakażony koronawirusem zawieszono stacjonarne zajęcia w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy - poinformowała Radio Zet Daria Strąk z biura prasowego urzędu miasta.

Jak informuje opolski ratusz, od 9 do 13 września w Szkole Specjalnej Przysposabiającej do Pracy, która jest częścią Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, zajęcia w szkole będą prowadzone zdalnie. 

Czytaj więcej: Czarnek: w przypadku zakażenia, cała klasa na naukę zdalną. Szczepienia bez znaczenia

Czarnek: NIE dla dyskryminacji nieszczepionych. I na naukę zdalną wysyła całe klasy. Rekomendacje

Koronawirus w szkołach. Wraca nauka zdalna. Uczniowie trafiają na kwarantannę 

Nauka zdalna jest wdrażana coraz częściej.

Z kolei w woj. warmińsko-mazurskim ponad 230 dzieci ze szkół i przedszkoli zostało odesłanych do domu ze względu na zakażenia koronawirusem u nauczycieli.

Z relacji dyrektora wojewódzkiego sanepidu Janusza Dzisko wynika, że źródłem infekcji w szkołach jest niezaszczepiony personel placówek.

Przypomnijmy, że wcześniej na powrót do nauki zdalnej zmuszone były szkoły w Warszawie, Poznaniu, Grudziądzu, Radomiu czy Bydgoszczy.

Czytaj więcej: Nauka zdalna wraca do szkół przez koronawirusa. Kolejne klasy na kwarantannie

Czarnek: nauka zdalna dla wszystkich bez względu na szczepienia

Dodajmy, że w czwartek, 9 września, na Twitterze minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek zaapelował do kuratorów oświaty, aby w przypadku wystąpienia zakażeń w szkolnych klasach wysyłać je w komplecie na naukę zdalną.

- Mam apel do kuratorów oświaty, po ustaleniu z ministrem zdrowia i GIS - jeśli wystąpi ognisko zakażeń, kierujemy całą klasę na naukę zdalną, a nie tylko niezaszczepione dzieci. Nie pozwalamy na podział dzieci na zaszczepione i niezaszczepione - poinformował Czarnek.

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum