×
Subskrybuj newsletter
rynekzdrowia.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole

Koronawirus w Polsce? Morawiecki: jest niemal pewne, że się pojawi

Autor: Jacek Wykowski/Rynek Zdrowia02 marca 2020 12:30

W Czechach są trzy pierwsze zarejestrowane przypadki koronawirusa, więc jest wysoce prawdopodobne, a niemal pewne, że i taki przypadek się u nas pojawi - powiedział w poniedziałek (2 marca) w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

Koronawirus w Polsce? Morawiecki: jest niemal pewne, że się pojawi
Fot. Adobe Stock. Data Dodania: 16 grudnia 2022

Morawiecki nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu dotyczącego koronawirusa podkreślił, że "na nadejście epidemii przygotowujemy się w najlepszy możliwy sposób", a "mądra strategia musi być poprzedzona dialogiem, najlepszymi praktykami wdrażanymi do systemu".

- W Europie jest tylko siedem krajów, w których taki przypadek jeszcze nie wystąpił. Nasze solidarne podejście, spokojne, stonowane, ponadpartyjne i w dialogu, jest niezwykle ważne do tego, żeby w odpowiedni sposób przygotować społeczeństwo na pojawienie się tej epidemii - mówił premier.

Przypomniał, że obecnie cały świat zajmuje się kornawirusem, a Polska zdecydowała się zainicjować szereg działań na forum UE.

- Może to będzie dla państwa zaskoczeniem, ale to właśnie minister Szumowski jako pierwszy zawnioskował o zwołanie rady Unii Europejskiej, co potwierdziłem podczas moich rozmów w zeszłym tygodniu z najwyższym kierownictwem UE, m.in. z szefem Rady Europejskiej Charlesem Michelem oraz premierami: Czech - Andrejem Babiszem i Węgier - Wiktorem Orbanem - podkreślił Morawiecki.

Zaznaczył, że sejmowa debata jest najlepszym dowodem na to, jak bardzo poważnie rząd traktuje ten problem. Podziękował prezydentowi Andrzejowi Dudzie za wniosek o zwołanie posiedzenia Sejmu dot.  ochrony przed potencjalną epidemią wirusa.

 

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum