Koronawirus pokrzyżował plan zaprzysiężenia zrekonstruowanego rządu

Autor: PAP/Rynek Zdrowia • • 05 października 2020 15:12

W związku z chorobą pana posła Przemysława Czarnka rozpoczęło się postępowanie epidemiologiczne; inspektor sanitarny prowadzi postępowanie, które ma na celu wskazanie osób narażonych na zakażenie koronawirusem i wyznaczy osoby do ewentualnej kwarantanny i badań - poinformował w poniedziałek (5 października) rzecznik rządu Piotr Müller.

Koronawirus pokrzyżował plan zaprzysiężenia zrekonstruowanego rządu
Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim. Fot. Krystian Maj/KPRM

Zaprzysiężenie nowego rządu Mateusza Morawieckiego miało się odbyć w poniedziałek o godz. 15.00 w Pałacu Prezydenckim.

W poniedziałek Przemysław Czarnek, który ma zostać nowym ministrem edukacji i nauki potwierdził, że wykryto u niego koronawirusa. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o zmianę terminu zaprzysiężenia.

Rzecznik rządu dodał, że informacja o zakończeniu postępowania powinna zostać przekazana jeszcze w poniedziałek.

- Wtedy na podstawie decyzji inspektora sanitarnego będzie jasne, kto podlega kwarantannie, a kto takiej kwarantannie podlegać nie będzie - dodał Piotr Müller.
***

W późniejszych godzinach rzecznik rządu poinformował, że Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba zostali skierowani na kwarantannę w ramach postępowania epidemiologicznego przeprowadzonego po stwierdzeniu zakażenia koronawirusem u posła Przemysława Czarnka.

Czytaj też: Rzecznik rządu: Sasin, Dworczyk, Piontkowski, Ozdoba skierowani na kwarantannę

PAP - Mateusz Roszak

Dowiedz się więcej na temat:
Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum