Koronawirus. 25 października o 90 proc. zakażeń więcej. Kraska o alarmujących danych

Autor: oprac. JPP • Źródło: Rynek Zdrowia, Program 1 Polskiego Radia25 października 2021 07:25

Koronawirus. 25 października jest o 90 proc. zakażeń więcej niż przed tygodniem. - W szpitalach obserwujemy zdecydowanie więcej pacjentów z powodu COVID-19. Na dziś już ponad 5042 osoby są hospitalizowane. W ciągu ostatniej doby zanotowaliśmy przyrost o 336 pacjentów. To bardzo dużo, takiego przyrostu od kilkunastu tygodni nie było - przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce
  • Koronawirus. 25 października jest o 90 proc. zakażeń więcej niż przed tygodniem - przyznał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska
  • Niepokojąco rośnie również liczba hospitalizacji. W poniedziałek, 25 października 5042 chorych przebywa na oddziałach covidowych. To przyrost o 336 pacjentów w ciągu doby
  • To bardzo dużo, takiego przyrostu od kilkunastu tygodni nie było - przyznał wiceminister Kraska.

Koronawirus. 25 października wzrost o 90 proc. zakażeń

O  sytuacji epidemicznej mówił 25 października w programie „Sygnały Dnia” w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Wyniki, które otrzymujemy w poniedziałek nie odzwierciedlają na jakim etapie pandemii jesteśmy obecnie, one są zawsze niższe niż te które pojawią się za kilka dni. Jednak bardzo niepokojący jest wzrost liczby zakażeń, które obserwujemy – przyznał.

Jak dodał 25 października będzie o 90 proc. zakażeń więcej niż tydzień temu (dla porównania w poniedziałek, 18 października było to 1537 nowych zakażeń).

- Tych nowych przypadków zakażeń w ciągu najbliższego tygodnia będzie przybywało – zapowiedział.

Sprawdź: Koronawirus. Nowe dane o zakażeniach i zgonach. Raport z 25 października

Kraska: takiego wzrostu hospitalizacji nie było od kilkunastu tygodni

Waldemar Kraska potwierdził, że najważniejsza jest sytuacja w szpitalach. Według danych MZ z 25 października w szpitalach jest 5042 chorych z COVID-19, w tym 444 pod respiratorami.

- Tu obserwujemy zdecydowanie więcej pacjentów z powodu COVId-19. Na dziś już ponad 5042 osoby są hospitalizowane. W ciągu ostatniej doby zanotowaliśmy przyrost o 336 pacjentów. To bardzo dużo, takiego przyrostu od kilkunastu tygodni nie było. Także przybywa osób, które muszą korzystać z pomocy respiratora – obecnie to już 444, w ciągu ostatniej doby przybyło 14 osób – wyliczał wiceminister zdrowia.

Czytaj koniecznie: Obostrzenia? Jest gorzej, niż MZ zakładał. Niedzielski: decyzje w listopadzie

Nowe obostrzenia. Decydujące będą trzy parametry

Podaj imię Wpisz komentarz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum